Kuruluş Osman dizisi izleyicilerini sevindirecek sezon finali müjdesi!

[ad_1]

atv’de yayınlanan dönem dizisi Kuruluş Osman, izleyicilerin beğenisini kazanan bir yapım. 3 sezondur devam eden Kuruluş Osman dizisinde Burak Özçivit başrolde yer alıyor. Bozdağ Film imzalı dizi, atv’nin fenomen yapımlarından birisi olmayı sürdürüyor.

Kuruluş Osman’ı izleyenler, her hafta heyecan ve aksiyonun bitmediği bölümlerle ekran başına kilitlenmekte. Hikayesi ve kadrosu ile etkileyici bir yapım olan Kuruluş Osman dizisi, Çarşamba akşamlarının gün birincisi olarak reytinglerde de kanalın yüzünü güldürüyor.

Dizinin 4. sezonda da devam etmesi planlanıyor. Böylesi güçlü reytingler alan ve birinciliği kimseye bırakmayan yapımı, doğal olarak atv de bırakmak istemiyor. Dizinin sezon finali yaklaşırken izleyicinin daha kaç bölüm kaldığı sorusu da şimdiden sorulmaya başlandı.

Tarihi gerçeklere de ışık tutan dizide Osman Bey’in devlet olma hayali de gerçekleşmek üzere. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemine kadar gelmesi planlanan dizinin bir sonraki sezonunda ise imparatorluğun ilk dönemdeki hikayesi konu alınacak.

Sezon sonuna doğru yaklaşırken bir yeni karakterin daha katılması hikayeye başka bir heyecan kattı. Tekfur karakteri, Kuruluş Osman dizisine dahil oluyor. Bu karakteri oynayacak isim ise usta oyuncu Levent Özdilek oldu.

1955 doğumlu olan ve pek çok önemli projede yer almış bir isim olarak Kuruluş Osman dizisine bambaşka bir renk katacak olan Levent Özdilek, Tekfur karakteri ile dizide yeni bir hikaye başlatacak. Ahmet Yılmaz’ın yönetmenliğini yaptığı dizinin 4. sezonu öncesindeki bu gelişme, diziye aksiyon katacak.

Bu arada diziyi heyecanla takip edenlerin sevineceği bir başka gelişme de sezon finali ile ilgili. Bilindiği gibi dizilerin pek çoğu Mayıs sonu ya da Haziran başında sezon finali ya da final yapıyor. Ancak Kuruluş Osman dizisi bu alışkanlığı bozarak ikinci sezonda Temmuz başına kadar sürmüştü.

Üçüncü sezonun da yine Temmuz başında yapılacağı şeklindeki planın ilk tüyosunu da dizide Malhun Hatun’u oynayan Yıldız Çağrı Atiksoy vermişti. Sezon finalinin Temmuz ayına sarkabileceğini söyleyen oyuncu, diziyi heyecanla takip edenlere de sezonun geç biteceği müjdesini vermiş oldu.

Kuruluş Osman’ın 4. sezon hazırlıklarının da şimdiden başladığı konuşuluyor. İmparatorluk sürecine geçilecek dizi için özel bir çalışma yapılıyor. Yaz sezonunda döneme uygun mekanların hazırlıkları yapılacak.

Kuruluş Osman dizisi geçen sezon ekranda en uzun süre kalan kış dizilerinden birisiydi ve Temmuz başına kadar devam etmesi de herkesi şaşırtmıştı. Üçüncü sezonun finaline doğru yaklaşılırken, dizinin Haziran ayında veya en geç Temmuz başında ara vermesi bekleniyor… Dizi ekibi 2 aylık bir tatil yaptıktan sonra da Eylül ayında yeniden bir araya gelerek çekimlere başlayacak.

[ad_2]

Kaynak