Kırmızı Oda dizisinin başarıya ulaşan taktiği Ben Ölmeden Önce dizisinde de uygulanacak!


Ben Ölmeden Önce dizisinin oyuncu kadrosu yıldızlar geçidi mantığıyla hazırlanıyor! Netflix ve Disney Plus’ın Türkiye’yi bir üretim üssüne çevirmeye başladıkları bu dönemde TRT için de büyük bir hazırlık yaşanıyor. TRT Dijital platformunun yayına başlamasına az kaldı. Sonbaharda daha net bir şekilde ortaya çıkması beklenen platformun yayın tarihi olarak da Ocak ayı işaret ediliyor.

TRT Dijital için birbiri ardına projeler yapılıyor ve bunlardan birisi de Ben Ölmeden Önce isimli dizi olacak. Ahmet Sönmez farklı bir tasarım ile dijital dizi dünyasına yeni bir soluk getirecek.

Gold Film imzasını taşıyan Ben Ölmeden Önce dizisinin 8 bölümden oluşması planlandı. Bu 8 bölümün her birinde farklı bir hikaye anlatılacak ve bu hikayeleri de çok ünlü isimler canlandıracak.

Kırmızı Oda dizisinin televizyonda uyguladığı hikaye ve oyuncu sirkülasyonunu Ben Ölmeden Önce dizisinde de görebileceksiniz. Oyuncu sirkülasyonu noktasında da yapım ekibi birçok ünlü isim ile anlaşmalar yapıyor.

Uğur Yücel, Necip Memili, Erkan Petekkaya, Ahmet Mümtaz Taylan, Yasemin Allen ve Nazan Kesal gibi isimlerle anlaşmaların yapıldığı gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Hem hikayeyi yazan hem de dizinin yönetmenliğini yapacak olan Ahmet Sönmez, titiz bir çalışma süreci yürütüyor. TRT Dijital için önemli projelerden birisi olan Ben Ölmeden Önce’nin her bölümünde ölüme yaklaşan bir kişinin o dönem yaşadığı duygular, çevresi olan iletişimi ve içsel anlamda yaşadığı zorluklar sergilenecek.

Böyle duygusal ve etkili rollerde de çok ünlü isimleri göreceksiniz. Dizinin ekibine daha birçok ismin katılması ve oyuncu sirkülasyonu ile 45’er dakikalık her bölümün de bir sinema havasında olması bekleniyor.

Binnur Kaya’nın başrolünde yer aldığı Kırmızı Oda dizisinde de 5-6 bölümlük dönemler halinde birbirinden farklı hikayeler anlatılmış ve bu süreçte de birçok ünlü isim hikayeye katkıda bulunarak dizinin büyük bir başarıya ulaşmasını sağlamıştı.Kaynak