Kara Tahta’da kadına şiddete karşı verilen mesaj büyük alkış aldı!

[ad_1]

TRT 1’nin yeni dizisi Kara Tahta dün akşam yeni bölümüyle ekrana geldi. Dün akşamki bölümde Miray Daner’in canlandırdığı Irmak karakterinin bir sahnede ülkemizde kadın cinayetlerine dikkat çeken sözleri herkesten alkış aldı.

Başrollerinde Miray Daner, Furkan Andıç ve Cengiz Bozkurt’un yer aldığı TRT1’in yeni dizisi Kara Tahta, dün akşam beşinci bölümüyle ekrana geldi. Reytinglerde çok başarılı olamasa da sıcacık hikayesiyle izleyiciyi saran Kara Tahta dün akşam ekrana gelen bölümündeki bir sahneyle dikkatleri üzerine çekti.

Kara Tahta’nın dün akşamki bölümünde Irmak ile Bekir arasındaki bir sahne herkesten alkış aldı. Bu sahnede Irmak, kendisini seven ancak bir karşılık bulamayan Bekin’in Atlas’ı kıskanarak ona zarar vermek istemesi üzerine müthiş bir konuşma yaptı. Bu replikte Irmak, Türkiye’de yaşanan ve “aşk” adına gerçekleştirilen kadın cinayetlerine dikkat çekti. Kara Tahta bu sahnesiyle tüm izleyicilerin kalbini kazandı.

Bu arada Kara Tahta dizisinin çekimleri başrol oyuncusu Furkan Andıç’ın ayağından sakatlanmasına rağmen devam ediyor. Geçtiğimiz hafta çekimler sırasında Furkan Andıç’ın sakatlanması ve menisküs ameliyatı olmasının ardından tam olarak iyileşmeden sete dönmesi büyük bir fedakarlık olarak görülüyor.

Ancak Kara Tahta dizisinde reytingler konusunda işler çok iyi gitmiyor. Şimdiye kadar ekrana gelen bu bölümlerde reytingler beklenildiği gibi gelmedi. Ortalama oranların bile altında gerçekleşen reyting sonuçları diziyi beğenenlerin canını sıkmaya devam ediyor.

Sosyal medyada yapılan yorumlar ise dizinin sevildiğini gösteriyor. Dizinin sadık izleyicileri hikaye açıldıkça daha da çok bağlandıklarını belirten yorumlar paylaşıyor. Bu yorumlar aslında talihsizlikler arasında umut veren gelişmeler olarak değerlendirilebilir. Youtube ortamında yayınlanan fragmana yapılan yorumlar da birçok izleyicinin büyük heyecanla yeni bölümü beklediğini gösteriyor.

[ad_2]

Kaynak