Kanal 7’nin Türkiye’de çoktan unutulan Elif dizisi yurt dışında rekorlara imza atıyor!


Elif isimli günlük dizi, 2017-2019 yılları arasında Kanal 7 ekranlarında izleyiciyle buluşmuştu. Dizi sona ereli üç yıl oldu ve çoktan unutuldu. Ancak yurt dışında çok başarılı olan dizi özellikle Latin Amerika ülkelerinde büyük başarılara imza atıyor.

Beş sezon devam eden Haziran 2019’da yayınlanan 940. bölümüyle ekranlara veda eden Elif dizisi, Güney Amerika ülkesi Arjantin’de reyting rekoru kırıyor. Şili’de de en uzun süre yayınlanan Türk dizisi oldu. Türkiye’de artık kimsenin hatırlamadığı dizi büyük başarılara imza atıyor.

Kanal 7’nin bugüne kadarki en uzun dizisi olan Elif, küçük bir kızın hayat mücadelesini anlatıyordu. Green Yapım tarafından çekilen dizide başrolleri Salih Sezgin ve Isabella Damla Güvenilir paylaşıyordu.

Elif dizisi Cannes Film Festivali’ne katılan ilk günlük dizi olarak da tarihe geçmişti. Küçük Elif’in öz babasının evine besleme olarak gitmesiyle başlayan hikayenin anlatıldığı dizide ayrıca Volkan Çolpan, Cemre Melis Çınar, Emre Kıvılcım, Gülçin Tunçok ve Aysun Güven rol alıyordu.

Küçük Elif’in zorlu hayatını konu alan dizi Elif’in öz babasının evine besleme olarak gitmesiyle başlıyordu. Çiftlikte Kenan’ın eşi Arzu’nun kötü muamelesine maruz kalan Elif, kahya Ayşe ve Tarık tarafından korunuyordu.

Ancak Tarık ve Ayşe’nin şüpheli ölümünün ardından Elif yapayalnız kalır. Kenan’ın kardeşi Selim Elif’in abisinin kızı olduğunu öğrenmesiyle hikaye başka bir boyut kazanır ve olaylar karmaşık hale gelir. Daha sonra Kenan, Elif’in öz kızı olduğunu öğrenir.Kaynak