Hande Erçel, Demet Özdemir, Cansu Dere, Aras Bulut İynemli, Burak Deniz… Disney Plus için mesajlar arka arkaya geldi…


Alternatif dizi ve sinema izleme şansı tanıyan dijital platformlar, izleyicinin ilgisini çeken yapımlara imza atıyor, ünlü isimlerin yer aldığı projeleriyle çok konuşuluyor. Türkiye’de Netflix’in en büyük abone sayısına ulaştığı platformlar arasına 14 Haziran’da da Disney Plus katılmaya hazırlanıyor. Uzun süredir pek başarılı Türk yapımcı, oyuncu, senarist ve yönetmenlerle anlaşmalarıyla gündeme gelen Disney Plus’ın yayına başlamasından önce, dikkat çeken bir buluşma gerçekleşti.

Sektörde büyük heyecan yaşatan, izleyiciler açısından da meraklı bir bekleyiş oluşturan Disney Plus, son dönemin çok konuşulan, beğeni toplayan başarılı oyuncularını bir bir bünyesinde topladı. Bu isimlerin yer aldığı bazı dizilerin çekimleri başlarken pek çoğu ile ilgili hazırlıklar da sürüyor.

Disney Plus’ın Türkiye’de anlaşma sağladığı ünlü isimleri bir araya getirdiği yemekte geçtiğimiz hafta dikkat çeken kareler medyada yer aldı. Hepsi büyük beğeni ile izlenen başarılı oyuncular, bu özel gecede öne çıkan fotoğraflarla sosyal medyada da gündem oldular.

Dijital platformun marka elçisi olarak da konumlandırılan ve son dönemin çok konuşulan isimleri Hande Erçel, Pınar Deniz, Aras Bulut İynemli, Aslı Enver, Eda Ece, Burak Deniz, Cansu Dere, Demet Özdemir ve Engin Akyürek, yemeğe katılan isimler arasındaydı.

Oyuncuların Disney Plus logosunun önünde verdikleri fotoğraflar, kendi sosyal medya hesaplarından da paylaşmaları sonrasında, takipçilerini heyecanlandıran kareler ortaya çıkardı.

Artık Disney Plus ile çalıştıklarını da ilk kez bu logolar altından bir kez daha gösteren oyuncular, verdikleri bu mesajyla izleyenlere gelmekte olan yeni projelerin de müjdesini verdiler bir anlamda…

Uzun süredir Disney Plus’ın birçok başarılı ve son yılların da öne çıkan isimleriyle dizi ve film yapmak için anlaşmalar imzaladıkları biliniyor. Yeni projelerden bazıları da gündeme geldi. Netflix’ten sonra en çok dikkat çeken dijital platform olarak şimdiden büyük dikkat çeken Disney Plus’ın son derece iddialı yapımlarının hazırlıkları sürmekte.

Bu projelerde Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu’nun başrolünü paylaştıkları Kaçış dizisi tamamlanırken, Demet Özdemir, Hafsanur Sancaktutan ve Buğra Gülsoy’un başrolünde oynadığı Dünyayla Benim Aramda dizisinin de çekimleri sürmekte. Ayrıca, başrolünde Aras Bulut İynemli’nin rol alacağı ve Ulu Önder’in hayatının konu edileceği Atatürk dizisi ile ilgili çalışmalar da başladı.

Merakla beklenen pek çok dizi ile ilgili detaylar yavaş yavaş gündeme gelirken Disney Plus’ın bu özel gecesinden pozlarda sosyal medyada heyecan dalgası oluşturdu.

Türkiye’yi adeta bir dizi ve film üretim merkezine dönüştürecek olan Disney Plus adımı, hem sektördeki oyuncular, yapımcılar ile birlikte izleyenleri de heyecanlandırmakta.

Geceye katılan isimler arasında Disney Plus’ın son anlaşma yaptığı isimlerden Eda Ece ve Aslı Enver de yer alıyordu. Burak Deniz de hem Türkiye’de Disney Plus ile yaptığı anlaşma ve İtalya’nın ilk Disney Plus dizisi Cahil Periler’de oynayan oyuncu olarak bu özel geceye katılanlar arasındaydı.

42 ülkede aynı anda yayına başlayacak olan Disney Plus’ın gecesinde, logo önünde verilen bu fotoğraflar, dijital platformu merakla bekleyenler için de güzel bir sürpriz oldu.

Disney Plus’un bu üretim rekabetinde Netflix ile yaşadığı rekabetin yanında HBO ve Amazon Prime’ın da yeni projelerle sektöre giriş yapacakları tahmin ediliyor.

Zira son yıllarda uluslararası alanda Türk dizilerinin ve oyuncularının büyük bir hayran kitlesi edinmesi ve dizi sektörünün de giderek büyüdüğü bir süreçte, bu potansiyeli değerlendirmek isteyen dünyaca ünlü dijital platformların, ülkemize olan ilgisi açıkça görülüyor. Bu durum ayrıca, Türk dizi sektörü ve oyuncular ile birlikte, ülkemizin kültürel yapısının dünyanın dört bir yanına ihraç edilecek olması gerçeğini de kapsıyor.

 Kaynak