Güzel Köylü’nün yakışıklı Cemal’i Berk Cankat’ın başına talih kuşu kondu!


Ekran dünyasının yakışıklı ve yetenekli oyuncularından biri olan Berk Cankat setlere uzun süre ara vermişti. Kısa süre önce Gain TV için çekilen Aslında Özgürsün dizisiyle yeniden kamera karşısına geçen Cankat çok büyük bir projeyle anlaştı.

Güzel Köylü dizisinde canlandırdığı Cemal karakteriyle izleyicilerin kalbini kazanan Berk Cankat, uzun süredir setlerden uzaktı. Cankat, sürekli kadına şiddete yer veren senaristlere oalan kızgınlığını sosyal medya hesabından paylaşmış ve “Ben yokum kardeşim” diyerek sadece kalbine uyan senaryolarda yer alacağını söylemişti.

Berk Cankat sözünü gerçekten de tuttu. Yakışıklı oyuncu bu açıklamasından sonra söylemine çok uygun olan Aslında Özgürsün isimli dizide rol aldı. Türkiye’de feminizmin öncülerinden biri olan Duygu Asena’nın aynı adlı romanından Gain TV için uyarlanan dizide rol alan Cankat, böylece sağlam bir duruş sergilemiş oldu.

Biri evli ve çocuklu diğeri plaza hayatında sıkışmış iki kadının hikayesini anlatan Aslında Özgürsün dizisi çok yakında Gain TV’de yayınlanacak. Ancak bu arada Berk Cankat çok büyük bir projeyle anlaştı.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Cankat,O3 Medya’nın 14 Haziran’da Türkiye’deki yayınına başlayacak Disney Plus için çekeceği Atatürk dizisinde rol alacak. Mustafa Kemal’in Harp Okulu’ndan arkadaşı ve Büyük Millet Meclisi Başkanı Ali Fuat Cebesoy’a hayat verecek.

Dizide Mustafa Kemal Atatürk’ü Aras Bulut İynemli canlandıracak. Çekimlerine temmuz ayında başlanacak dizi, cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023’te ekrana gelecek. Dünyaca ünlü yıldız Emma Watson’ın da rol alacağı dizide Zübeyde Hanım’ı Songül Öden canlandıracak. Dizinin kesinleşen bir başka oyuncusu da Mehmet Günsür. Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstleneceği dizinin iki sezon olarak çekilmesi planlanıyor.Kaynak