Gülümse Kaderine dizisinde Erkan Meriç’in psikopat karakteri, twitter’da gündem oldu!

[ad_1]

Adını Sen Koy isimli günlük yayınlanan dizi ile şöhret oldu Erkan Meriç. Aslında 2012 yılında Acayip Hikayeler ve 2014 yılında da Beyaz Karanfil dizilerinde rol almıştı. Ardından İkimize Bir Dünya ve Hayat Çizgisi Suriye isimli filmlerde de rol aldı. Fakat asıl çıkışını Adını Sen Koy dizisinde oynadığı Ömer karakteri ile yaptı.

Hazal Subaşı ile başrolünde oynadığı dizide günlük dizi izleyicileri tarafından o kadar çok sevildi ki prime time kuşağındaki bir dizide rol alması heyecanla beklendi. Subaşı ile bir süre aşk yaşayan ve evlilik hazırlığı yapan oyuncu, ani ayrılığın ardından kendisini işine verdi. Savaşçı dizisinde Bektaş Subaşı olarak ekranlara gelmeye başladı.

Savaşçı dizisinde Astsubay Kıdemli Üstçavuş Bektaş Subaşı karakterine hayat verdi. Savaşçı’nın devam etmemesi ile oyuncu bir süredir ekranlarda yer almıyordu. Ancak Fox TV’nin yeni dizisi Gülümse Kaderine ile yeniden ekranlara döndü.

Çarşamba akşamları yayınlanacak olan dizinin ilk bölümü bu hafta ekrana gelmeye başladı. Diziyi izleyen Erkan Meriç hayranları ise bir şok yaşadı adeta. Bu kez bambaşka bir karakterle izleyiciye sürpriz yapan oyuncu, çarpıcı hikayeye sahip diziyle birlikte sosyal medyanın da gündemine oturdu!

Twitter’da adıyla gündem olan oyuncu, ilk bölümle birlikte dizinin en çok konuşulan ismi olmayı da başardı. Başrollerinde Bahar Şahin ve Sude Zülal Güler’in yer aldığı dizinin en dikkat çeken karakteri oldu.

Modellikten oyunculuğa geçiş yapan Erkan Meriç, kariyerini bir basamak daha yukarı taşıyacak olan bir rolle ekrana gelmeye başladı. Bu dizi Meriç için bambaşka bir anlam taşıyor. Zira izleyicinin hiç de hazetmeyeceği Fırat isimli bir karaktere hayat veriyor.

Adını Sen Koy’da duygu yüklü Ömer ve Savaşçı’daki kahraman Bektaş Astsubay’ın ardından bu kez acımasız , sert ve amacı uğruna her şeyi yapabilecek, adeta psikopat bir karaktere hayat veriyor. Meriç’in oyunculuğunu konuşturması için de bir fırsat olan bu rol, kariyeri için de özel bir anlam taşıyacak. Bu diziyle izleyiciyi çok şaşırtan Erkan Meriç, performansıyla büyük övgü alırken, aynı zamanda dizinin ‘kötü karakteri’ olarak da sürükleyici hikayesiyle daha çok konuşulacak!

Twitter’da yapılan yorumlarda “Fırat istediğini elde edene kadar her şeyi yapacak bir karakter. Hikayesine dair diğer detayları merak ediyorum. Erkan Meriç’i bugüne kadar canlandırdığı karakterlerin tam tersi bir karakterde izlemek oldukça keyifli” şeklinde mesajlar yer alıyor.

Yapılan yorumlarda Gülümse Kaderine dizisindeki psikopat karakterin durumuna dikkat çekilen pek çok yorum ve oyuncuya övgü dolu sözler yer aldı. Karakter, adeta dizinin önüne geçerek herkesi merak içinde bıraktı.

İşte gelen yorumlardan bazıları:

[ad_2]

Kaynak