Fox TV, Evlilik Hakkında Her Şey dizisi için son kararını verdi! 2. sezon devam edecek mi?


Fox TV yeni sezonda pek çok dizisine final kararı vermesiyle dikkatleri çekti. Bazı dizileri bir kaç bölümde sona eren kanalın sezon başından beri reytingleriyle direnen Evlilik Hakkında Her Şey dizisi ile ilgili kararı da merak konusuydu. Sonunda kanalın diziyle ilgili hamlesi ortaya çıktı!

Geçtiğimiz günlerde 5. bölümüyle finaline karar verilen kanalın bir başka dizisi Gülümse Kaderine dizisiydi. Sezon başından beri Elkızı, Uzak Şehrin Masalı, Kanunsuz Topraklar gibi pek çok diziye final kararı veren Fox TV, Evlilik Hakkında Her Şey dizisinin reytinglerinin yükselmesini sabırla bekledi.

Bir süre önce dizinin hikayesinde köklü değişiklikler meydana gelmiş, bazı oyuncular ayrılırken yeni isimler katılmıştı. Zaman atlaması yaşanan diziye yeni bir heyecan gelirken, reytinglerde de bir nebze olsun yükseliş yaşanmıştı.

Ancak beklenen reytingleri yine de toplayamayan dizi için 2. sezon da giderek zorlaşıyordu. İzleyenleri Evlilik Hakkında Her Şey dizisinin, yabancı ülkelerdeki gösteriminde beğeni toplamasıyla bir nebze olsun sevindi, zira dizinin devamı için de bu durum etkili oldu.

Salı akşamları yayınlanan Evlilik Hakkında Her Şey dizisi ile ilgili son karar ise, dizinin sosyal medya hesabından verildi. Hukuk temalı diziler arasında yer alan ve başrollerin de kadın ağırlıklı oyunculardan oluşması, haliyle kadın izleyiciyi çeken bir yapım olmasını da sağladı.

Gökçe Bahadır, Sumru Yavrucuk, Gökçe Eyüboğlu’nun başrolde yer aldığı dizide, avukatlık hikayeleriyle güçlü kadın duruşu da kadın izleyiciyi çeken bir durumdu. Kemikleşmiş bir izleyici kitlesine sahip olan hikayedeki güçlü kadın rolleri, beğeni topluyordu.

Fakat Fox TV, dizinin ikinci sezonu için kararını kesinleştirdi. Hikayeye ne kadar ekleme yapılırsa yapılsın, istenen reytinglere ulaşılamadı! Hatta son haftalarda ortalama olan reytingleri iyice düştü. Bu durum da diziyle ilgili kanalın final kararı almasına neden oldu!

Yeni bölüm tanıtımı “Bebeğin babası Efe mi? #EvlilikHakkındaHerŞey’in büyük finaline son 2 bölüm!” cümlesiyle paylaşıldı. Bu sözlerden sonra, Evlilik Hakkında Her Şey dizisinin final yapacağı da ortaya çıkmış oldu!

Evlilik Hakkında Her Şey bu hafta 31. bölümüyle ekrana geldi. Son bölüm, reyting puanları yine 2 bandındaydı. Dizi tüm izleyicilerde 15, AB ve ABC1’de ise 11. sırada yer aldı.

Giderek düşen reytingleri toplamak için zaman atlaması yaşanmış ve dizinin başrol oyuncularından Yiğit Kirazcı ve Sarp Apak hikayeden ayrılmıştı. Yeni karakterler ve hikayelerle birlikte Barış Kılıç da diziye katılan isimler arasındaydı. Fakat senaristlerin ve oyuncuların tüm çabalarına karşın beklenen reytinglere ulaşılamadı ve final kararı verildi.Kaynak