Çağatay Ulusoy ve Afra Saraçoğlu’nun çok konuşlan Yeşilçam dizisi ABD’de görücüye çıktı!


BluTV’nin büyük dikkat çeken ve dijital platformun orijinal yapımlarından olan Yeşilçam dizisi ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşanmakta. Platformun bugüne kadar en çok izlenen dizisi olan Çağan Irmak imzalı dizi, şimdilerde yurtdışı yolculuğuna başlıyor.

Tamamen yerli bir içerik olması nedeniyle de önemli bir yere sahip olan Yeşilçam dizisi, ABD’li kanalların karşısına çıktı. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci’nin yer aldığı dizi, BluTV’nin en çok izlenen dizileri arasında da birinci olmuştu.

60’lı yılların Yeşilçam’ını anlatan dizi büyük ilgi görmüş ve iki sezon çekilmişti. O yılların büyülü ortamına götüren dizide hikaye kadar oyunculuklar, mekanlar, kostümler, saç ve makyajlar da çok konuşulmuştu.

Yeşilçam dizisinin şimdi ABD yolculuğu başlıyor! Adeta dünyanın öbür ucuna bir çıkarma yaptı. Dizi, ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen uluslararası televizyon dizisi ve film fuarı LA Screenings’te kanalların ve yapımcıların karşısına çıktı.

18 – 22 Mayıs tarihleri arasında yapılan fuarda Yeşilçam dizisinin LA Screenings’te yer alması, dağıtımcı şirket Calinos Entertainment tarafından duyuruldu.

Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın üstlendiği Yeşilçam dizisi kısa süre önce İsrail’de de gösterime girmişti. Yeşilçam’ın renkli hayatını başarılı kostümlerle ve dekorlarla aktaran, izleyicileri bambaşka bir hayata taşıyan dizi sayesinde oyuncular da yurtdışına açılacak.

Usta yönetmen Çağan Irmak’ın üzerine titrediği projesi olan Yeşilçam’ın senaryosu Levent Cantek ve Volkan Sümbül’e ait. Türk sinemasının çok renkli bir dönemi olan Yeşilçam’ın perde arkasını anlatan dizide sinema sektörüne hayatını adamış Semih Ateş’in maceraları anlatılıyor.

Tamamen yerli bir içerik olan Yeşilçam’ın dünyada büyük ilgi görmesi bekleniyor. Masalsı hikayesi, renkli kostümleri ve eğlenceli sahneleriyle Yeşilçam, 70 yılların büyülü dünyasını anlatıyor.Kaynak