Final yapan Sadakatsiz dizisi, giderayak izleyiciyle barışıp gitti!


Kanal D ekranlarında iki sezondur yayınlanan Sadakatsiz dizisinin ilk bölümleri izleyiciler açısından son derece çarpıcı olmuştu. Karısını aldatan bir adamın yaptıkları nedeniyle saç baş yolduran Volkan karakterine, Derin karakterinin küstah tavırları eşlik edince ekran başında diziyi izleyenleri sinir etmişti.

BBC’nin Bafta ödüllü bir dizisi olan Doctor Foster uyarlaması olan Sadakatsiz’in ekrana geldiği ilk sezon büyük bir ilgi gördü. Masum eş Asya karakteri ile Cansu Dere, uzun süre sonra ekrana dönmüş ve hayranlarını çok mutlu etmişti. Caner Cindoruk’u bambaşka bir karakter olan Volkan olarak görmek izleyenleri sarsarken, genç kuşağın başarılı oyuncularından Melis Sezen ise adeta kariyerinde yeni bir tırmanışı sağlayan Derin rolüyle herkesi darmadağın etti.

Melis Sezen’in oynadığı Derin’in yüzsüz, şımarık tavırları karşısında Asya karakterine başından beri destek verenler için sezon finali hayli ilginç bitti! Aslında kadın dayanışmasının kazandığı finalde, bütün sorunların başlangıcına sebep olan Volkan hakettiğini buldu görüşü yaygındı.

Bir aldatma hikayesi üzerine kurulu olan Sadakatsiz dizisi, iki sezon boyunca Çarşamba akşamlarının sevilen yapımı olmayı başardı. İlk sezondaki kadar çok reyting alamasa da ikinci sezonda da kemikleşmiş bir izleyici kitlesini kendisine çekmeyi başardı.

25 Mayıs Çarşamba akşamı 60. bölümüyle final yapan dizide beklenmedik gelişmeler yaşandı. Derin, Volkan’ın Asya’yı sevdiğini söylemesiyle sinir krizi geçirip bir uçurumdan atlamaya çalıştı. Asya, Derin’e yetişip onu kurtardı ve kızı için yaşaması gerektiğini anlattı. Volkan hapisten çıktıktan sonra Asya’dan Ali’nin üzerine olan tüm mal varlığını verdiğini öğrendi. Derin ise Onur ile kendisini aldattığını söyleyince Volkan şoka girdi.

Asya ve Derin’den umduğunu bulamayan Volkan perişan bir hale düştü. Ali’nin mezuniyet törenine gittiğinde Asya ve Derin onu orada istemedi. Herkes tarafından itilen Volkan’ın Asya’nın verdiği ve güvencesi olarak gördüğü eve bakarkenki üzgün halleri ekrana geldi.

Daha sonra 20 yıllık zaman atlaması yaşandı ve Volkan’ın mezarı başında Ali ve Zeynep eski günleri hatırlarken görüldü. Böylelikle dizide Volkan, perişan ettiği iki kadın onu hayatından çıkarken, yalnız başına ölmüştü.

Finalde özellikle iki kadının verdikleri mücadele ve Volkan’ın onlara yaşattıklarının ardından kadın dayanışması mesajları izleyenleri mutlu etti. Volkan’ın hakettiğini bulmuş olması izleyicinin içini serinletirken Sadakatsiz dizisini izleyenlerin iki sezondur eleştiri oklarını aldığı olaylar sonrasında izleyici ile barışarak gitmesi de ayrı bir mutluluk kaynağı oldu.

Pek çok ülkede büyük ilgi gören Sadakatsiz dizisi, bir kadın, onu aldatan kocası ve diğer kadın arasında geçen hikayeyi anlatıyordu. Dizinin en sevilmeyen karakteri Volkan, yaptığı tüm kötülüklerden sonra cezasını buldu ve kaybeden taraf oldu.  Sadakatsiz ilk sezonda reytinglerde zirveyi elden bırakmıyordu. İkinci sezona da çok iyi başlayan dizi ilerleyen haftalarda reytinglerde büyük kan kaybı yaşamıştı.Kaynak