Evimiz Hollywood’da dizisinin Türkiye uyarlamasında rol alacak ilk isim belli oldu!


TelevizyonGazetesi.com/ Detay – Show TV dizisi Üç Kuruş’un ömrü çok uzun sürmedi ama en çok Aslıhan Malbora’ya yaradı. Yeni neslin beğenilen oyuncularından Aslıhan Malbora, dizide canlandırdığı Leyla karakteriyle kariyerinde büyük bir çıkış yaptı. Final yapmaya hazırlanan dizinin oyuncusu Malbora, yeni projesi için anlaşmayı imzaladı bile.

Ay Yapım tarafından çekilen Üç Kuruş dizisi, 30 Mayıs Pazartesi akşamı yayınlanacak 28. bölümüyle ekrana veda edecek. Reyting kurbanı olan dizinin en çok parlayan isimlerinden biri Aslıhan Malbora oldu. Genç oyuncu dizideki rol arkadaşı Ekin Koç’la çok iyi partner oldu ve dizinin sevilen karakterlerinden biri olarak karşımıza çıktı.

Aslıhan Malbora çok yakında Üç Kuruş’a veda etmeye hazılanırken yeni dizi projesi için de anlaşmayı imzaladı. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Malbora, yine Ay Yapım’ın çekeceği, 90’lı yıllarda ortalığı kasıp kavuran Evimiz Hollywood’da dizininin Türkiye uyarlamasında rol alacak.

Orijinal adı Beverly Hills 90210 olan Evimiz Hollywood’da dizisinin Türkiye’ye uyarlanacağı haberi yaklaşık bir ay önce gündeme düşmüştü. Yeni projenin anlaştığı ilk isim Aslıhan Malbora oldu. Dizinin genç oyunculardan oluşacak kadrosu büyük bir merakla bekleniyor.

1990- 2000 tarihleri arasında ABD’nin Fox kanalında yayımlanan ve tüm dünyada büyük ilgi gören televizyon dizisi. Türkiye’de Evimiz Hollywood’da adıyla yayımlanan dizi sırasıyla Interstar, Kanal D, Show TV ve Cine 5’te gösterildi ve başrol oyuncuları o yıllarda gençlerin idolleri olmuştu.

Dizinin başrol oyuncularından olan Jason Priestley, aynı zamanda en gözde karakterlerindendi. Dizinin bir başka yakışıklı oyuncusu olan Luke Perry de o dönem ekranlarda fırtına estirmişti. Evimiz Hollywood’da dizisi, muhasebeci olan babalarının işi sebebiyle Beverly Hills’e taşınan Brandon ve Brenda isimli ikiz kardeşlerin hikayesini anlatıyordu. Kendilerini bir anda Hollywood’un zengin ve sosyetik gençleri arasında bulunan ikiz kardeşler başta uyum sağlamakta zorluk çekse de zamanla ortama alışmış ve çok güzel dostluklar kuruyordu.Kaynak