Engin Akyürek’i Mahkum dizisinde görenler şoke oldu! Olayın gerçeği ise bambaşkaydı!


Televizyongazetesi.com/Detay – Fox TV’nin sevilen dizisi Mahkum, 2 Haziran Perşembe akşamı yayınlanan 24. bölümüyle sezon finali yaptı. Heyecanla izlenen dizinin izleyicileri, sezon finalinde öyle bir sürprizle karşılaştı ki kimse ne olduğunu anlayamadı önce! Adliye koridorlarında yürüyen Savcı Fırat’ın karşılaştığı kişi ve onunla yaptığı konuşma herkesi şaşırttı!

Fırat adliyede yürürken karşısına bir anda Mehmet isimli bir kişi çıkıyor. Engin Akyürek’in hayat verdiği Mehmet bir savaş muhabiri ve editörü ile telefonda tartışarak gerçek haber yapmak istediğini söylüyor. O anda bunlara kulak misafiri olan Savcı da duruma gülümseyerek “Gerçekler bekletilmez, adalet gibi!” diyor…

İzleyicilerden pek çoğu durumu anlasa da pek çok kişi için bu sahne şaşkınlık yaşatan bir sahneydi. Engin Akyürek’in Mahkum dizisinde ne işi vardı, pek anlaşılamadı!

Aslında bu durum, yakında açılışı ile daha çok konuşulmaya başlanacak olan dijital platform Disney Plus’ın çok dikkat çeken bir tanıtımıydı. Kaçış dizisi, Disney Plus Türkiye’nin ilk çekilen dizisi. İrem Helvacıoğlu ve Engin Akyürek’in başrolünde oynadığı dizi, aynı zamanda Disney Plus’ın da ilk orjinal dizisi olarak vitrinindeki en önemli yapım.

14 Haziran’da yayına başlayacak olan Disney Plus’ın Kaçış dizisinde Engin Akyürek bir savaş muhabirini oynuyor. İsmi Mehmet. Akyürek’in bu karakteri, reklam amaçlı Mahkum dizisinde ortaya çıktı. Sürpriz sahnede Mahkum’a konuk oyuncu olan Akyürek, izleyenlere güzel bir sürpriz yaptı. Kaçış dizisinin tanıtım çalışmaları kapsamında kurgulanan senaryo entegrasyonu olarak lanse edildi bu sahne.

Adliye koridorunda arkadaşı ile yürüyen ve telefonda editörü ile konuşan Mehmet “Ne demek sadece sizin dediğiniz haberi yapacağım. Ben sadece gerçeğin haberini yapmak istiyorum. Gerçek haber yapmak istiyorum tamam mı?” diye konuşurken yanından geçen Savcı Fırat gülümseyerek dönüp “Eğer gerçeğin peşinden koşuyorsun başın belada demektir. Ama iyi insanlar da kötü insanlar kadar cesur olmak zorunda değil mi? Gerçekler bekletilmez, adalet gibi” diyor.

Engin Akyürek’in Kaçış dizisinde canlandırdığı Mehmet karakterini Mahkum dizisinin sezon finalinde görmek izleyenlerde büyük heyecan yarattı. O3 Medya ve Same Film’in yapımcılığını üstlendiği Kaçış dizisinin yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın yaptı. Senaryosunu ise Ali Doğançay kaleme aldı.

‘Kaçış’; Savaş Fotoğrafçısı Mehmet ve farklı ülkelerden gelen bir grup gazetecinin; araştırma yapmak üzere bir Ezidi köyüne gidişleri ile başlıyor. Dizide sınır ötesine gizlice geçen grubun bir baskın sonucu radikal terör örgütünün eline düşmeleri, sonrasında yaşadıkları dramları, değişimleri ve kaçış hikayeleri heyecan dolu bir dille anlatılıyor. Araştırma ekibinin kurtulmak için vereceği zorlu mücadeleyi anlatırken Orta Doğu’da yaşanan insanlık dramına da farklı bir bakış açısı sunacak olan ‘Kaçış’ 14 Haziran’da sadece Disney+’ta yayınlanacak.Kaynak