Engin Akyürek iki hayalini birden Kaçış dizisiyle gerçekleştirdi!

[ad_1]

14 Haziran Salı günü Disney Plus aboneleri Engin Akyürek imzasını taşıyan Kaçış dizisiyle birlikte yeni bir döneminde başlamasına tanıklık edecek. Dünyanın eğlence devi Türkiye’yi sadece ürünlerini satacağı bir pazar olarak değil, bir içerik üretim merkezi olarak konumlandırdı. İşte bu noktada da Engin Akyürek’in Kaçış dizisinin platform için önemi büyük.

Peki dizinin Engin Akyürek açısından önemi ne? Her şeyden önce, hikayesini oyuncunun yazması bu anlamda bir ilk. Yani Engin Akyürek bir hayalini daha gerçekleştirdi. 2017 yılında yazdığı Kaçış dizisinin hikayesi sonraki süreçte geliştirildi ve bugün 8 bölümlük bir dizi olarak da Disney Plus’ın Türkiye operasyonunun açılış projesi oldu.

Engin Akyürek hem kendi yazdığı hikayede başrolde yer aldı hem de çocukluk döneminde hayran olduğu savaş muhabirlerinin yaşadıklarının bir benzerini bu diziyle tecrübe etti.

Lansmanda Engin Akyürek, çocukluk yıllarındaki hayranlığı konusunda şöyle konuştu: “Haberin peşinde koşmak, gerçeğin peşinde koşmak… Ben çocukluğumdan bu yana savaş muhabirlerine ilgi duymuşumdur. Hem zorlu hem de ilgi çekici ve heyecanlı; haber peşinde koşmak, haberi yakalamak, haberin kokusunu almak enteresan.”

Çekimler sırasında herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirten Engin Akyürek, her şeyin güzel geçtiğini söyledi.

Türkiye’nin en iyi teknik ekiplerinden birisi oluşturuldu. Gaziantep’te geniş bir alanda set kuruldu ve yoğun bir çalışma süreci yaşandı. Disney Plus’ın teknik anlamda getirdiği standartlara ulaşmak için de ekipler titiz bir çalışma süreci içinden geçti.

[ad_2]

Kaynak