Emanet dizisi setinde başrol oyuncusu krizi! Sıla Türkoğlu diziyi terk etti!


Kanal 7’nin günlük dizisi Emanet’te büyük bir kriz var. Kriz, başrol oyuncusu Sıla Türkoğlu ve yapım şirketi arasında. Yapım şirketinin iddiasına göre Sıla Türkoğlu diziyi terk etti.

Kanal 7’de hafta içi her gün yayınlanan ve özellikle yurt dışında büyük ilgi gören Emanet dizisine nazar değdi. Dizinin başrol oyuncusu Sıla Türkoğlu ve yapımcı Karamel Yapım arasında büyük bir kriz çıktı. İddialara göre Sıla Türkoğlu diziyi terk etti. Karamel Yapım’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Dizimizin başrol oyuncusu Sıla Türkoğlu, üçüncü sezon dizide yer almak istemediğini şirketimize iletmiş, sözleşmesi ve hikayesi devam ettiği için bu talebi tarafımızca uygun görülmemiştir. Oyuncumuz, çekimlerin son haftasında avukatı aracılığıyla sözleşmesinin hemen feshedilmesini, aksi halde sete çıkmayacağını tarafımıza iletmiştir. Sözleşmesi devam ettiği için bu talep de tarafımızca reddedilmiştir.

Ne yazık ki oyuncumuz Sıla Türkoğlu, sezon finali çekimlerine katılmamış, finalin dublörle tamamlanmasına yol açmıştır. Oyuncu ayrıca, yapımdan talep edilen yeni sezonun teaser çekimlerine de katılmayıp şirketimizle iletişimini tamamen kesmiştir. Meslek ilkeleri ve evrensel etik kuralları ile bağdaşmayan bu tutum, bizi muhataplarımıza karşı maddi ve manevi büyük bir yük altına sokmuştur.

Yurt içi ve yurt dışında sayıları milyonları aşan izleyicilerimizi, yayıncı kanalımız Kanal 7’yi, bu yolculukta eşlik eden dağıtımcı şirket ile yurt dışındaki yayıncı kanallarımızı, davranışları ile mağdur eden oyuncumuzun sebebiyet verdiği bu durumdan dolayı özellikle çok üzgün olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu vesile ile, oyuncumuzun tüm bu hukuka aykırı davranışları, tarafımızca ve hukuk ekibimiz tarafından değerlendirilmektedir. Varılacak sonuç doğrultusunda gerekli tüm yasal yollara başvuracağımızı; yurt içi ve yurt dışındaki değerli izleyicilerimize, yayıncı kanalımıza ve yurt dışındaki yayıncı muhataplarımıza duyururuz.”

İki sezondur başarıyla devam eden Emanet dizisi özellikle yurt dışında büyük ilgi görüyor. Dizinin başrol oyuncuları Sıla Türkoğlu ve Halil İbrahim Ceyhan da çok iyi bir çift olarak sosyal medyada hep gündem oluyordu.Kaynak