Destan dizisinde büyük yenilikler olmazsa işler ikinci sezonda çok karışacak!


Destan dizisi bu sezon atv’de izleyicilerle buluşan ve etkili bir çıkış yapan yapımların başında geliyor. Sezonun en iyi çıkışlarından birisini yapmasının ardından, sezonun sonlarına doğru ilgi azalması yaşayan Destan dizisi, reytinglerde de sıkıntılı bir süreç ile ilk sezonu tamamladı.

Destan dizisinin 27. bölümü ile birlikte 14 Haziran Salı günü izleyicilerine veda ettiğini ve yaz arasının ardından da yeni sezonda yeniden ekranda olacağını belirtelim. Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar’ın başrolünde yer aldığı dizide ikinci sezon öncesi büyük değişimler yaşanıyor.

Bozdağ Film daha önce hem Diriliş Ertuğrul hem de Kuruluş Osman dizilerindeki tecrübesini Destan’a da yansıttı. İlk sezon için etkili bir atmosfer oluşturuldu, hikaye de oldukça başarılıydı. Oyunculuk performansının da katkısıyla Destan’ın yolculuğu iyi başladı. Sadece son döneme yansıyan reyting düşüşü ve ilgi azalmasının nedenleri iyi araştırılmalı.

Özellikle de sosyal medyaya yansıyan eleştirilere yapım ekibinin daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Dizinin senaryosunu yazan Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem’in artık projede yer almayacak olması da büyük bir değişimin en önemli işareti olarak gözüküyor.

Destan dizisini yeni bir ekip yazacak ve yaz arasında da birçok yenilik yapılması için iyi bir fırsat oluşmuş olacak. 3 aya yakın sürecek olan bu ara sırasında dizinin hikayesine yeni bir yön verilmesi ve ikinci sezonda da çok farklı bir atmosfer ile Destan dizisinin sanki yeni başlıyormuş gibi izleyicilere sunulması bekleniyor.

Zira Destan dizisi için bu kadar büyük bir iddia ve beklenti oluşturulmaz ise, gelecek sezonun çok iyi geçmeme ihtimali de artacaktır. Destan, ilk sezonu sıkıntılı bir şekilde geride bıraktı ve birçok izleyici de gelecek sezon için başka projelere gidecektir. İşte bu izleyicileri geri kazanmak ilk öncelik olmalı.

Böyle bir durumun oluşturulası için de sezon arasında hem hikaye hem çekimlerin yapıldığı plato hem de oyuncu kadrosunda yapılacak adımlar ile Destan’ın sanki yeniden başlıyormuş gibi bir hisle ekrana geri dönmesi gerekiyor.

Eğer böyle büyük hazırlık yapılmaz ise Destan dizisinin gelecek sezonda ayakta durması o kadar da kolay olmayacaktır.Kaynak