Çağatay Ulusoy’un Terzi dizisinde çok önemli gelişmeler var!


Önce tv8 için düşünülen ama sonra maddi sorunlar sebebiyle Netflix için çekimleri yapılan Çağatay Ulusoy’un yeni dizisi Terzi’de dikkat çeken gelişmelerden bahsetmek istiyoruz.

İlk önce Süslü Korkuluk olarak ismi duyurulan ama sonrasında Terzi olarak yeniden düzenlenen dizinin çekimlerinde ünlü yönetmen Cem Karcı, titiz bir çalışma yürütüyor. Geçtiğimiz ay Kırklareli’nde ekibin çalışmalara başladığı ortaya çıkmıştı. Sosyal medyaya da yansıyan görüntülerde Trakya’nın muhteşem doğasında ekibin yoğun bir şekilde çekimleri sürdürdüğü biliniyor.

Terzi dizisinin ilk sezonu için yapılan çekimlerin devam ettiği ve kadroya yeni bir ismin daha katıldığı ortaya çıktı. Şifanur Gül’ün kadın başrol olarak büyük bir fırsat bulduğu Terzi dizisinde, Salih Bademci, Engin Şenkan ve Olgun Şimşek gibi usta isimler de bulunuyor.

Terzi dizisi için ilk sezon çekimleri sürerken, şimdiden ikinci sezon için de ekip planlama yapıyor. Ece Sükan’ın da kadrosuna dahil olduğu ortaya çıkan Terzi dizisinin ilk sezon çekimlerinin karışık bir düzende çekildiği ama montajda bunların bir araya getirilerek çok özel bir projenin ortaya konulacağı gelen bilgiler arasında.

Bir terzinin sıra dışı hikayesini konu alan, içinde güçlü bir aşk hikayesi de barındıran Terzi dizisinin flash back sahneleri ile çok ilginç bir kurguyu izleyicilerle buluşturması bekleniyor.

İlk sezon bölümlerini iç içe çeken yönetmen Cem Karcı, montajda da yoğun bir çalışma yürüteceği için Terzi dizisinin yayın tarihinin 2023 yılına sarkması bekleniyor.

İkinci sezon çekimlerinin Temmuz ayında başlaması ve yaz bitmeden de tamamlanması bekleniyor. Terzi dizisini merakla bekleyenler ise ilk iki sezonluk performans için 2023 yılını beklemek durumunda kalacak gibi bir görüntü var.Kaynak