Çağatay Ulusoy ve Esra Bilgiç’in başrolündeki Terzi dizisi için biraz daha bekleyeceksiniz!

[ad_1]

TV8’de başlaması planlanan ve adı önce Süslü Korkuluk olarak duyurulan dizi için özellikle Çağatay Ulusoy hayranları büyük bir heyecan içinde. Dizi daha başlamadan pek çok aksilik birbirini kovaladı. Titizlikle çalışmaları yürütülen dizinin önce tv8 ile anlaşması bozuldu.

Dizinin yapımcısı OGM Pictures ortakları Onur Güvenatam ve Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun anlaşma sağlayamadıkları gündeme geldi. Tanıtımı bile çekilen ve yayınlanan Süslü Korkuluk dizisinde önce Çağatay Ulusoy ve Alina Boz’un oynayacağı öğrenildi.

Bir süre sonra tv8 ile anlaşma bozulunca Alina Boz’un da projeden ayrılığı ile işler iyice karıştı! İddialı proje için yeni kanal arayışına başlandığı duyulurken, bu kez televizyon ekranında değil, dijital platformda yayınlanacağı öğrenildi.

Netflix ile anlaşılan dizinin çalışmaları sürerken, yönetmen Cem Karcı’dan Kırklareli’nden gelen paylaşımlar, çekimlerin burada başladığına yoruldu. Ancak ön çalışma yapıldığı öğrenilen dizi ile ilgili bir başka gelişme de yeni başrol kadın oyuncu tarafında yaşandı.

Bu kez Çağatay Ulusoy ile dizide başrolde yer alacak ismin Esra Bilgiç olduğu gündeme geldi. İki başarılı ismin partnerliği hayranları tarafından da heyecanla bekleniyordu ancak Bilgiç’in anlaşma şartlarını beğenmemesi nedeniyle teklifi geri çevirmesi de diziyle ilgili bir başka şanssızlık oldu! İsmi Terzi olarak değiştirilen dizinin sonunda kadın başrol oyuncusu belli oldu! Bu kez Şifanur Gül’de karar kılındı.

Sosyal medyaya da yansıyan görüntülerde çekimlerin başladığı ve Trakya’nın muhteşem doğasında sürdüğü zaman zaman görülüyor. Kadroda ayrıca başarılı isimler Salih Bademci, Engin Şenkan ve Olgun Şimşek de yer alıyor.

Bu arada diziden gelen bir başka sevindirici haber ise 2. sezonun da çekileceği oldu. Kadroya son olarak Ece Sükan’ın da katıldığı bir süre önce konuşulmuştu. İlk sezon çekimlerinin karışık bir düzende çekildiği ama montajda bunların bir araya getirilerek çok özel bir projenin ortaya konulacağı son gelen bilgiler arasında.

Bir terzinin sıra dışı hikayesinin konu alındığı ve etkileyici bir aşk hikayesinin sunulduğu Terzi dizisinin flash back sahneleri ile çok ilginç bir kurgu yapıldığı da son gelen notlar arasında yer alıyor. Yönetmen Cem Karcı’nın farklı bir iş ortaya çıkarmak adına özel bir çaba sarfettiği de konuşulmakta. İlk sezon bölümlerinin iç içe çekildiği dizinin montajı için de yönetmenin yoğun bir çaba sarfedeceği belirtiliyor.

Bu arada bu iddialı yapımı izlemek için meraklıları bir süre daha bekleyecek! Çok yüksek bütçeli bir proje olduğu baştan beri konuşulan Terzi dizisinin ikinci sezon çekimlerinin, Temmuz ayında başlaması ve yaz bitmeden de tamamlanması planlanmakta. Terzi dizisini bekleyen Netflix aboneleri, bir süre daha beklemek durumunda! Zira üzerinde büyük bir titizlikle çalışılan dizinin 2023 yılında ancak yayınlanabileceği şeklinde kulis bilgileri gündeme geliyor…

[ad_2]

Kaynak