Barbaroslar sezonu kötü kapattı! Yeni sezonda senaristleri büyük iş bekliyor!

[ad_1]

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisi dün akşam sezona veda etti. Sezon başından bu yana reytinglerde bir türlü mutlu olamayan dizinin kapanışı da parlak değildi.

TRT 1’in çok iddialı dizisi Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dün akşam yayınlanan bölümüyle sezon finali yaptı. Bugüne kadar reytinglerde yüzü bir türlü gülmeyen dizinin final yapıp yapmayacağı konuşuluyordu ancak yapımcı ve kanal ikinci sezonda da devam kararı aldı.

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinin dün akşam yayınlanan sezon final bölümü de reytinglerden kötü sonuç aldı. Dizi AB’de ortalamanın altındaki reytingleri ile altıncı oldu. AB ve ABC1’de de yine düşük oranlar elde eden Barbaroslar sezonu dokuzuncu ve yedinci sırada tamamladı.

Büyük iddialarla gelen ancak bir türlü beklenen çıkışı gösteremeyen dizide ikinci sezon daha zorlu bir görev bekliyor. Reytingleri iyice düşen dizinin daha iyi bir noktaya gelmesi için senaristlere büyük görev düşüyor.

TRT 1’in sezon başında çok büyük iddialarla ve büyük bütçelerle ekrana getirdiği Barbaroslar dizisi başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’ı da kaybetti. Dizi ikinci sezona başarılı oyuncunun canlandırdığı Oruç Reis olmadan devam edecek. İkinci sezonda yer almayacak bir başka oyuncu da Isabel karakterini canlandıran Pelin Akil.

Dizi için tek sezonluk anlaşan Engin Altan Düzyatan yeni projesini belirledi bile. Düzyatan’ın Gold Film’in BeinConnect için çekeceği Rehber isimli dizide başrol oynayacağı ortaya çıktı. Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu’nun yazdığına göre Rehber isimli sekiz bölümlük dizi yatılı okulda okuyan üç kızın gerilim dolu hikayesi kısaca.

Yönetmenliğini Ketche olarak bilinen Hakan Kırvavaç’ın üstleneceği dizinin çekimlerine mayıs ayında başlanacak. Dizideki kadın karakterler için Büşra Pekin ve Funda Eryiğit’le görüşmelerin sürdüğü belirtiliyor. Engin Altan Düzyatan yeni dizisinde bir öğretmeni canlandıracak.

[ad_2]

Kaynak