Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinde sular bir türlü durulmuyor! Ama bir kurtuluş umudu var!


Dönem dizisi olarak ekranda göz dolduran Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisi, aylarca süren hazırlıklar sonrasında ekrana geldi. Büyük beklentilerle başlayan dizi, TRT’nin de gözdesi bir yapımları arasında yer alıyor.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astape, Pelin Akil, Cemre Gümeli, Caner Topçu’nun yer aldığı dizide ayrıca öne çıkan rollerde İsmail Filiz, Emir Benderlioğlu ve Aytek Şayan gibi isimler var.

Perşembe akşamları seyirciyle buluşan ES Film imzalı Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı, dev prodüksiyonu ve güçlü oyuncu kadrosu kadar son dönemde veda eden başrol oyucularıyla da gündemde. Pelin Akil’in ardından diziden 31. Bölümle birlikte Oruç Reis’e hayat veren Engin Altan Düzyatan da veda edeceği biliniyor.

Barbaroslar Akdeniz’ın Kılıcı’nda ayrılık kervanına bir isim daha ekleniyor. Diziye ilk günlerden beri büyük emeği geçen isimlerden biri olan Meryem karakterine hayat veren Cemre Gümeli diziden ayrılacak.

Berat Özdoğan’ın yönettiği, Pelin Akil, Engin Altan Düzyatan gibi önemli isimleri ve karakterleri kaybeden “Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı” dizisinin önümündeki sezon hikayeye yeni karakterler katarak Barbaros Hayrettin Paşa’nın hikayesiyle yayın hayatına devam etmesinin planlanıyor olmasıysa umut verici.Kaynak