Baba dizisinden ayrılan 5 oyuncudan 4’ü hemen yeni bir rol buldu!


15. bölümü ile 31 Mayıs Salı akşamı sezon finali yapacak olan Baba dizisiyle ilgili gelişmeler üst üste geliyor. Haluk Bilginer ve Tolga Sarıtaş ikilisinin başrolünde yer aldığı dizinin kadrosundan tam 5 oyuncu ayrıldı…

Gökhan Horzum ve Ekin Atalar’ın senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini ise Çağrı Bayrak’ın üstlendiği Baba dizisinde ilk sezon beklendiği gibi geçmedi. Dizi başarılı olsa bile, istenilen reytingler elde edilemedi. Ancak ikinci sezonda çok farklı bir hikaye kurgusu ve yepyeni oyuncularla yeni bir dönem başlayacak.

Dizinin kadrosundan beş oyuncunun son haftalarda birbiri ardına ayrılması da herkesi şaşırttı. İkinci sezonda yepyeni bir kadro izleyicileri bekliyor olacak. Peki Baba dizisine kimler veda etti?

Dizide Ferit karakteri ile yer alan usta oyuncu Macit Koper, hikayeye veda eden isimlerden birisi oldu. Oyuncu bu diziden ayrıldıktan hemen sonra da atv’de yayınlanan Hakim dizisinin kadrosuna katılarak, çok farklı bir karakter ile yeniden ekranda yer almaya başladı.

Diziden ayrılanlardan birisi de Beril Pozam oldu… Dizide Tolga Sarıtaş ile partner olan ve Sevil karakterini canlandıran genç oyuncu, diziyi bıraktı. Beril Pozam’ın yeni bir proje bulması ise hiç zor olmadı… Oyuncu, Ah Belinda isimli yeni film projesinin kadrosuna katıldı. Neslihan Atagül ve Serkan Çayoğlu’nun başrolünde yer aldığı film Netflix için hazırlanıyor ve şimdiden büyük merak konusu oldu. Ah Belinda Türk sinemasının önemli eserlerinden birisi ve bu proje ile birlikte yeniden yorumlanacak.

Oktay Çubuk da Baba dizisine veda eden isimlerden birisi oldu. Hikayede Kadircan karakterini canlandıran genç oyuncu, kendisine hemen yeni bir dizi de buldu. Oktay Çubuk, da Ah Nerede isimli Türk sinemasının ünlü filminin dizi versiyonunda yer alacak. Nil Keser ile başrolü paylaşan Oktay Çubuk, Baba dizisinden sonra bu sefer başrolde yer alacağı bir dizi bularak kariyerinde çok önemli bir adım attı.

Baba dizisinde 15. bölümde yaşanacak olan sezon finali ile birlikte iki oyuncunun daha gelecek sezonda hikayede yer almayacağı ortaya çıktı. Bu isimlerden birisi Şahika karakteri ile dikkatleri çeken Zeynep Tuğçe Bayat oldu… Oyuncu diziye veda ediyor ve Şahika’nın yasak aşk konusu da böylece uzatılmamış oldu.

Dizideki son ayrılık haberi ise Özge Özacar’dan geldi… Son dönemin öne çıkan isimlerinden olan Özacar, Baba dizisinde Cansu karakteri ile yer aldı. Genç oyuncu da diziden ayrıldı ama kendisine hemen yeni bir proje bulmayı başardı. Ata Demirer’in Disney Plus için çekmekte olduğu Bursa Bülbülü isimli filmde Özge Özacar da bulunuyor.Kaynak