Aziz dizisi elden kayıp gidiyor, ikinci sezon hayal olabilir!


Cuma akşamları yayınlanan Aziz dizisinin 22. bölümünde elde edilen reytingleri görenler büyük şok yaşadı. Tüm izleyici gruplarına yansıyan büyük düşüş ile birlikte Aziz dizisi de ikinci sezon planlaması öncesinde büyük bir sıkıntının içine girdi…

Dizi adeta sevenlerinin ellerinin arasından kayıp ön görülemez bir noktaya doğru sürükleniyor. Damla Sönmez’in 25. bölümde hikayeden ayrılacağının da ortaya çıkması çok konuşuldu. Dilruba karakterini pek de oyuncuya yakıştırmayan Damla Sönmez hayranları bu durumdan memnun olduklarını sosyal medya paylaşımları ile ortaya koyuyor.

Murat Yıldırım ve Simay Barlas’ın öne çıktığı Aziz dizisinin 22 bölümü geride kaldı ve sezon başından geçtiğimiz haftalara kadar süren başarılı performans yerini izleyici kaybına bıraktı…

Dizinin hikayesine yönelik yapılan eleştiriler hızla artıyor. Senarist Eda Tezcan’ın hikayeyi iyi bir yere doğru götürmediği yolundaki bu eleştiriler, reytinglerin düşüşüyle birlikte daha da çok anlam kazanıyor.

Aziz dizisinin reytinglerde çok düştüğünü gören hayranlar hemen müdahale edilmesi gerektiğini ve hikayenin daha heyecanlı bir hale getirilmesinin şart olduğunu sosyal medyadan adeta haykırıyor.

1930’lu yıllarda Hatay’da geçen ve bölgenin Türkiye Cumhuriyeti’ne katılması sürecini de yansıtan Aziz, milli duyguların öne çıktığı bir yapım. Simay Barlas ile Murat Yıldırım ikilisinin çok iyi bir dizi çifti olarak ortaya çıkması da Aziz’in en önemli başarı sebeplerinden birisi oldu.

Ancak son gelinen noktada sezon sonuna doğru gidilirken yaşanan ciddi reyting kaybı herkesi şoke etti. Ramazan ayının etkisi var bir de havaların ısınmaya başlaması ile izlenme oranlarında düşüşler gözlemleniyor.

Ancak Aziz dizisini kemik izleyici kitlesinde ciddi bir erime olması asıl büyük riski teşkil ediyor. Aziz, Mayıs sonuna kadar reytinglerini düzeltemez ise ikinci sezon hayal olabilir.Kaynak