Alparslan dizisinin başrol oyuncusu Barış Arduç kimsenin söylemediğini açık yüreklilikle söyledi!


Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde başrolde yer alan Barış Arduç, 2 sezondur bu başarılı projenin başrolünde yer alıyor. Pazartesi akşamları TRT1’de yayınlanan dizi deprem nedeniyle yayında değil ve ne zaman da izleyicilerle buluşacağı şimdilik netleşmedi. Ancak Barış Arduç’un kalbi şimdilerde Kahramanmaraş’ta yaşanan iki büyük deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımız için atıyor.

Hayatını kaybeden 35 binden fazla kişinin yanı sıra, 100 binin üzerindeki yaralı vatandaşlarımız bulunurken, 14 milyona yakın kişinin etkilendiği bu bölgede milyonlarca kişi de zor şartlar altında yaşamını sürdürmeye çalışıyor.

Barış Arduç, kendisinin ne hissettiğinden daha çok bölgedeki vatandaşların ne yaşadığının önemli olduğunu ifade etti. Birçok kişi yaşanan bu doğal afet ile ilgili ihmalleri konuşmazken, Barış Arduç, cesur bir şekilde gündeme taşımaktan çekinmedi.

Ünlü oyuncu, birçok televizyon kanalının ortaklaşa olarak depremden etkilenenler için düzenlediği bağış yayınında yer alırken, kendisi de AHBAP Derneği’ne 1 milyon 100 bin TL bağış yaparak halkın yaralarının sarılmasına katkıda bulundu.

İşte Barış Arduç’un doğal afetlerdeki yıkımın sorumluları ile ilgili yaptığı açıklama:

“Benim esasında ne yaşadığımın çok da bir önemi yok. Orada bu dertten müzdarip bir sürü vatandaşımızın ne yaşadığı ile ilgili olmamız gerekiyor. Böyle günlerde bir arada olmayı, elimizden gelenin fazlasını yapabilmeyi becerebilen bir milletiz. Bu gurur verici bir şey.

Fakat bu tarifsiz duygularımızı rasyonel bir yere çekmemizde fayda var. Bence ne güzel tek yürek ülke olarak böyle bir şeyin altına giriyoruz. Ama devamında tek yürek memleket olarak da olanlarda eksiğimiz, ihmalimiz nedir, yapmamız gereken daha fazla ne var? Bunları da bütün ülke olarak konuşmamız lazım. Bu bilinç ile gidersek bence doğal afetler bu kadar büyük acılarla da sonuçlanmayabilir.”Kaynak