Adı Sevgi ve Bir Zamanlar Çukurova final yapıyor ama atv’de üçüncü bir dizi daha final yapabilir!


atv’de iki değil, üç dizi final yaparsa şaşırmayın! Yeni dizilerin reyting konusunda yaşadığı sorunlar devam ediyor ve atv’nin büyük beklentilerle yayına aldığı Hakim dizisinden kötü sinyaller geliyor. Finale giden Üç Kuruş dizisinin reytingi, atv’nin çok iddialı Hakim dizisinden daha iyi!

9 Mayıs Pazartesi akşamı beşinci bölümü yayınlanan Hakim dizisi, 3 bölüm sonra final yapacak olan ve hikayesi ile de son dönemde çok eleştirilen Üç Kuruş’u sadece AB grubunda geçebildi. Tüm kişiler ve ABC1 gruplarında rakibinden daha düşük reyting alan Hakim, bu kadar etkili bir hikaye ve kadronun karşılığı olan reytingleri atv’ye getiremiyor.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin 24. bölümü ile yine tüm kategorilerde birincilik aldığını, Yasak Elma dizisinde de iyi sayılabilecek bir reytingler elde ederek, günün en çok izlenen ikinci dizisi olduğunu söyleyelim.

Hakim ise tüm kişilerde günü on üçüncü olarak bitirirken, AB’de yedincilik elde etti ve ABC1’de ise dokuzuncu oldu. Dizinin bu haliyle gelecek sezon için ekranda varlık sergilemesi zor görünüyor.

Your Honur isimli ABD’nin çok sevilen dizisinden uyarlanan Hakim, sezon sonunda erken final yaşar ise buna şaşırmamak gerekiyor, çünkü reytingler ikinci sezonda da devam edecek bir proje görüntüsü vermiyor.

Atv’de bu sezon Adı Sevgi dizisi iki bölüm sonra, Bir Zamanlar Çukurova ise 6 bölüm sonra final yaparak izleyicilerine veda edecek. Yalnız Kurt dizisinin durumu tam olarak netleşmezken; Kuruluş Osman, Kardeşlerim ve Destan dizileri ise ikinci sezonda da ekranda olmaya devam edecek.

Hakim dizisinde başrolde Erdal Beşikçioğlu’nu görüyoruz. Yurdaer Okur, Ebru Özkan, Uğur Yücel ve Hasibe Eren gibi önemli isimler de kadroda yer alıyor. Yıllarca adaletle karar vermiş bir hakimin oğlunun karıştığı suç sonrası vicdanı ile oğlu arasında kalma hikayesini anlatan Hakim dizisi, son dönemde çok konuşulan ama beklentileri veremeyen bir proje oldu.Kaynak