Yüsra Geyik, Arka Sokaklar’daki rolüne karşı! Zeliha karakteri başına dert oldu!


Ünlü oyuncu Yüsra Geyik, 15 sezon boyunca yer aldığı Arka Sokaklar dizi ekibinden geçtiğimiz yıl Haziran ayında ayrılmıştı… Dizi sayesinde tanınan ve ergenlik döneminden gençlik dönemine kadar ekranda hayranlarının önünde büyüyen Yüsra Geyik, ayrıca Camdaki Kız isimli Kanal D dizisinde de rol aldı…

1990 yılında Samsun’da dünyaya gelen genç oyuncu, Camdaki Kız dizisindeki Melisa karakteri ile öne çıkmış ama bazı oyuncuların itirazı sonrasında karakterin hikayedeki varlığı sonlandırılmıştı. Yüsra Geyik’in dizide fazlaca öne çıktığı için ekip içinde kimlerin bu durumu eleştirdiği ise merak edilmesine rağmen, isimler netleşmemişti.

Yüsra Geyik ise bu diziden ayrıldıktan sonra dinlenmeye ve kendisine gelen yeni teklifleri değerlendirmeye devam ediyor. Havaların ısınmasına memnun olduğunu belirten oyuncu, pandemi sürecini yokmuş gibi yaşadığımızı ama hastalığın sürdüğüne değindi.

Yeni proje konusunda ise, “Okuduğumuz işler var tabii ki, o yüzden bu taraflara daha çok geliyorum. Bakalım, güzel bir şey olsun diye çok uğraşıyoruz. Doğru, bana yakışan işi seçmeye çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı Zeliha karakterini yıkmanın zor olduğunu da ifade eden Yüsra Geyik, “Aslında fena değil, tahmin ettiğimden daha kolay alıştılar” ifadesini kullandı.

Ancak Arka Sokaklar dizisinin hayranlarının kendisine çeşitli mesajlar yolladığını ve ekibe geri dönmesini istediklerini belirten Yüsra Geyik, “Niye dönmüyorsun, diyorlar. İnsanların beklentisi var. Çünkü çok alıştıkları bir şey o. Güzel başka şeyler yapmak lazım ki o zihinleri tazelemek için. 15 sezon inanılmaz, kendime şaşırıyorum” dedi.

Zeliha karakterini yıkarak yoluna devam etmek istediğini anlatan Yüsra Geyik, projeleri seçerken kendisi için ne kadar doğru rol olduğu konusu üzerinde çok düşündüğünü de anlattı.Kaynak