Yasak Elma’nın Hasan Ali’si Erdal Özyağcılar ekrana dönüyor!

[ad_1]

TelevizyonGazetesi.com / Detay- Türk sinema ve dizi dünyasının en deneyimli oyuncularından biri olan Erdal Özyağcılar’ı en son Yasak Elma dizisinde izlemiştik. 2021 yılında Yasak Elma’dan ayrılan tecrübeli oyuncu yeni bir dizi projesiyle ekrana dönmeye hazırlanıyor.

73 yaşındaki tiyatro kökenli usta oyuncu Erdal Özyağcılar yeni bir diziyle ekranlara dönüş sinyali verdi. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Özyağcılar, Makedonya’da çekilecek yeni bir dizinin başrolünde yer alacak. Dizinin adı ve yayınlanacağı kanal henüz açıklanmadı.

Yeni dizisiyle birlikte Özyağcılar, 15 yıl önce Elveda Rumeli dizisini çektiği Makedonya’ya yeniden geri dönecek. Üç sezon olarak yayınlanan ve başrollerinde Şebnem Sönmez, Gülçin Santırcıoğlu, Tolgahan Sayışman, Filiz Ahmet, Ertan Saban gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Elveda Rumeli dizisi ekrana geldiği dönem çok sevilmişti. Dizi Makedonya’nın Manastır şehrinde çekilmişti.

Erdal Özyağcılar’ın yeni dizisi ise Üsküp’te çekilecek. Dizinin başrol oyuncusu hala belli olmadı. Ancak Brezilya asıllı Türk oyuncu Jessica May’in adı geçiyor. Başrol oyuncusu için görüşmeler sürüyor.

Yeni dizinin diğer oyuncuları ise kesinleşti. Buna göre dizide Erdal Özyağcılar’ın yanı sıra Özlem Türkad, Emre Bey, Gözde Çığacı, Süleyman Kara, Hakan Boyav, Deniz Gürkan, Kaan Turgut, Erman Saban ve Sarp Bozkurt canlandıracak. Yapımcılığını Uğur Uzunok ile Yalçın Arı’nın yaptığı dizinin yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca üstlenecek. Senaryosu ise Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Hamit Işık, Esma Koç ve Nurdan Tufai tarafından kaleme alınacak.

Bugüne kadar birçok tiyatro oyununda yer alan Erdal Özyağcılar en büyük ününü Kemal Sunal ve Şener Şen’le birlikte rol aldığı filmlerle elde etti. Dizi setlerine ise 1979 yılında Hayatım Roman ile adım attı. Usta oyuncu bugüne kadar Perihan Abla, Bizimkiler, Şehnaz Tango, Abdülhamit Düşerken, Yabancı Damat, Elveda Rumeli gibi çok başarılı dizilerde rol aldı. Erdal Özyağcılar en son Fox TV’de ekrana gelen Yasak Elma ile hayranlarının karşısına çıkmıştı.

[ad_2]

Kaynak