Yasak Elma ve Bir Küçük Gün Işığı ilgi kaybetmişken, Veda Mektubu dizisi kolay pes etmeyecek!


Pazartesi rekabetinde TRT1’deki Alparslan dizisinin üstünlüğü sürerken, Star TV ekranında ise Ömer dizisinin iyi bir çıkış yaşadığı gözüküyor. 8. bölümü yayınlanan Ömer dizisinin hikayesinin farklılığı birçok izleyiciyi bu projeye çekiyor ve reytingler de artıyor. Özellikle eğitimli izleyicilerin diziye daha çok ilgi gösterdiği de reytinglerden anlaşılıyor.

Kanal D ekranında yayınlanan Veda Mektubu dizisi de ilk iki bölümde düşük reytingler alarak şaşkınlık yaşatmıştı. Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar, Bennu Yıldırımlar, Emre Kıvılcım ile Rabia Soytürk gibi önemli isimlerin başrolüdeki dizinin durumu sorgulanıyor. Ancak 13 Mart akşamı yayınlanan üçüncü bölüm ile birlikte reytinglerde bir artış yaşandı. Dizi ekibi için moral olan bu artış, izleyici ilgisinin hikaye geliştikçe yükseleceğini gösteriyor.

Henüz 3’lü oranlarda gezinen reytingler, geçen hafta 2’li oranlardaydı ve çok ciddi bir ilgi artışı yaşandığı gözüküyor. Bu artış henüz dizinin yayında kalmasını sağlayacak bir düzeyi ifade etmiyor. Daha yüksek reytingler gelmesi şart. Ancak pazartesi rekabetinde artık Yasak Elma dizisi o kadar da güçlü bir noktada değil. Yine ortalamanın üzerinde reytingler gelse de 2023 yılı öncesindeki kadar büyük bir izleyici kitlesine hitap edemiyor.

Yine pazartesi akşamları atv’de yayınlanan ve sezon başından bu yana da dram hikayesi ile milyonları etkileyen Bir Küçük Gün Işığı dizisinin de reytingleri çok iyi seviyelerde değil. İşte böyle bir ortamda da Alparslan ve Ömer dizilerinden sonra Veda Mektubu için de uygun şartların oluştuğu gözüküyor.

Şayet, Kanal D’nin yeni dizisinin daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşması için tanıtım faaliyetlerine hız verilir ise, reytinglerin artarak devam etmesi ihtimal dahilinde.

Alparslan ve Ömer dizilerinin pazartesi rekabetinde öne çıktığı bir ortamda, Veda Mektubu da kendisine güçlü bir konum elde edebilir. Ancak bunun başarılması hiç de kolay olmayacak gibi gözüküyor.

Dizinin hikayesinde Mehmet Karlı karakterini canlandıran Emre Kıvılcım, projenin kendisi için çok önemli olduğunu ve uzun sürmesini istediğini söylemişti. Oyuncunun bu isteği gerçekleşir mi bilinmez ama, böyle güçlü bir kadrosu olan dizinin çok daha iyi reytingler elde etmesi beklenirdi.Kaynak