Yasak Elma dizisinin set ekibi depremzedelere yardıma koştu!


Fox TV ekranında yayınlanmakta olan Yasak Elma dizisi, 6 sezondur ekranda başarılı şekilde devam ediyor Başrolünde Eda Ece’nin de yer aldığı dizinin çekimlerine ara verildi. 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta yaşanan 2 büyük deprem felaketinin ardından birçok yapım firması ellerindeki karavan ve jeneratör gibi faydalı araç ve malzemeleri deprem bölgesine yönlendirdi.

Medyapım’ın yürüttüğü Yasak Elma dizisinin ekibi de deprem bölgesindeki vatandaşlara destek için burada bulunuyor. Eda Ece ise hem instagram hem de twitter’daki sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı yönlendirmeler ile ihtiyaç sahiplerine veya enkazda kurtarılmayı bekleyenlere yardım sağlama çabasını sergiliyor.

Eda Ece, sosyal medya üzerinden aktif bir şekilde paylaşımlar yaparak takipçilerini bilgilendiriyor ve onlardan da destek istiyor. Oyuncunun bu çabaları ile yetkililere de ulaşmaya çalışarak enkaz altında kalanların kurtarılmasına yönelik çağrıları da sosyal medyada yer alıyor.

Oyuncu ayrıca dizi ekibinin yaptığı faaliyetler hakkında da bilgiler sunuyor. Yasak Elma ekibinden gelen bilgiyi paylaşan oyuncu, “Parçası olmaktan gurur duyduğum muhteşem ekip” diyerek duygularını ifade etti.

Ekip arkadaşlarının Hatay eski Devlet Hastanesi’ni set ışıkları ile aydınlattığını belirten oyuncu, “Sonunda yardım ekibine ulaştık, ellerinden geleni yapıyorlar. Burada yakını olanlara duyurulur” şeklinde paylaşımda bulundu.

Deprem yaklaşık 14 milyon kişinin yaşadığı 10 şehirde büyük zararlara yol açtı. Depremzedelerin elektrik ve doğalgaz borçlarının ertelenmesi ile ilgili paylaşımda da bulunan Eda Ece, şu sözlerle dikkat çekti:

“Ertelenmesin tamamı silinsin. İnsanlar evsiz kaldı. Hayatlarından oldular. Önümüzdeki süreçte bunun düşünüleceğine inanıyorum.”Kaynak