Yasak Elma dizisinin başrol oyuncusu Şevval Sam’dan depremzedenin kurtuluş anlarında yaşanan sevinç haykırışlarına tepki!

[ad_1]

Kahramanmaraş’ı sarsan iki büyük deprem felaketi tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Bu büyük acının içinde enkaz altından canlı olarak kurtarılan insanların varlığı ise herkesin umudunu besledi ve çok sevindirici duygular yaşattı.

İşte böyle acılarda birlik içinde halkın yaralarını sardığı görüntüsü de çok değerliydi. Yasak Elma dizisinin başrol oyuncusu Şevval Sam, enkazdan insan çıkartılırken nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bir uzmanın videosunu yayınladı ve abartılı sevinç gösterileri yapanları eleştirdi.

Depremden saatler değil günler sonra kurtarılan ve mucize olarak nitelendirilen her olay, milyonların yüreğindeki acıyı bir an olsun dindiriyor. Ancak bu kurtuluş anlarında bölgede bulunanların sevinç çığlıkları, alkışları veya abartılı şekilde ortaya konulan tavırlarının depremzedeye büyük bir risk oluşturduğu da uzmanlar tarafından sıklıkla dile getiriliyor.

Şevval Sam, deprem sırasında enkaz altından çıkartılan kişinin o anki psikolojisine zarar verebilecek olan bu sevinç anlarını eleştirerek şunları yazdı:

“Bu sorun keşke en başında dile getirilseydi. Coşkuyu anlıyorum ama çok büyük bir yanlıştı.. Bu büyük felaketten ve acıdan öğreneceğimiz ve öğrenmemiz şart olan çok şey, almamız gereken çok ama çok fazla ders var maalesef. #gecmisolsunturkiye”

[ad_2]

Kaynak