Veda Mektubu dizisinin hiç hak etmediği düşük reytingler, Kanal D’nin imajını da gölgeledi!


Kanal D ekranında pazartesi akşamlarının yeni dram dizisi olarak tanıtılan Veda Mektubu dizisi, gerçek bir hikayeden alıntılandı. Bir dava dosyasına yansıyan olaylar zincirinin gerçekliğinden daha masum bir hikaye olarak yansıtıldığı Veda Mektubu dizisinin ilk bölüm reytinglerine bakıldığı zaman hiç de hak etmediği bir sonuç ile yüzleşmek zorunda kaldığı anlaşılıyor.

Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar ve Bennu Yıldırımlar gibi değerli isimlerin başrolünde yer aldığı dizinin ilk bölümüyle tüm programlar arasında ilk 10 yapım arasına bile girememiş olması büyük bir sorun olarak göze çarpıyor. Pazartesi akşamları reyting yarışına çok kötü bir şekilde başlayan Veda Mektubu, tüm izleyici gruplarında ortalamanın çok altında reytingler elde ederek adeta hayal kırıklığı yarattı.

Aslında hikayeye bakıldığı zaman hiç de böyle düşük reytingleri hak eden bir hikaye yok. Oyuncu kadrosunda tecrübeli isimler kadar son dönemin dikkat çeken genç oyuncularından Rabia Soytürk ile Emre Kıvılcım da yine başrolde yer alıyor. Onların etkili uyumları ve yüksek enerjileri ile diziye kattıklarına rağmen oluşan reytingler ilk bölüm adına talihsizlik oldu.

Kanal D’nin son yıllarda tutan dizilere yatırım yaptığı ve bundan son derece başarılı olduğu da ortada duruyor. Yani Veda Mektubu dizisi ikinci bölümden itibaren daha iyi reytingler alır ise, işlerin düzelmesi ihtimali yüksek. Ancak benzer reytingler gelmeye devam eder ise proje ne yazık ki, izleyicilere tam olarak kendisini anlatamadan ölü doğmuş bir dizi olarak kalacaktır.

Veda Mektubu dizisinin verilen bunca emek ve hikayenin gücü karşısında elde ettiği reytinglerin talihsizlik olduğunu ve daha iyi neticeleri önümüzdeki haftadan itibaren alabileceğini değerlendiriyoruz.

Şayet Veda Mektubu dizisi düşük reytingler almaya devam eder ise, Kanal D’nin son döneme yansıyan iyi dizileri ortaya çıkarma başarısı da gölgelenmiş olacak.

Veda Mektubu dizi için kritik öneme sahip olan 2. yeni bölüm 6 Mart Pazartesi akşamı saat 20.00’da yayınlanacak.  Dizinin yeni bölüm fragmanını videodan izleyebilirsiniz.Kaynak