Unutulmaz dizi Son Yaz, iki Afrika ülkesinde yayınlanacak!


Fox TV’de ekrana gelen Son Yaz, çok uzun ömürlü olamadı ancak izleyiciler tarafından hala unutulamadı. İlk sezon çok başarılı olan ancak ikinci sezonunda beklenen reytingleri alamayınca birkaç bölüm sonra final yapan Son Yaz, Afrika’da iki ülkede yayınlanacak.

Son Yaz dizisindeki oyuncu kadrosu ve oyunculuklar, izleyenler için bir efsaneydi. Başrollerinde Ali Atay, Hafsanur Sancaktutan, Alperen Duymaz ve Funda Eryiğit’in yer aldıkları dizide Akgün ve Yağmur’un aşkı, diziye damgasını vuran bir aşktı.

Yurt dışında birçok ülkede yayınlanan Son Yaz’ın şimdi de Mozambik ve Angola’da yayınlanacağı öğrenildi. Dizi ayrıca globoplay platformunda da yer alacak. Genellikle Avrupa, Latin Amerika ve Asya ülkelerinde yayınlanan Türk dizileri için Afrika oldukça farklı bir deneyim olacak.

Son Yaz dizisinde ilk sezonda Alperen Duymaz ve Hafsanur Sancaktutan’ın canlandırdığı Akgün ve Yağmur karakterlerinin arasındaki aşk izleyiciler tarafından çok sevilince yapımcılar ikinci sezonu tamamen bu çift üzerine yoğunlaştırmıştı. İlk sezonunun sonunda birçok oyuncusunun ayrıldığı dizinin ikinci sezonunda Yağmur ve Akgün baş karakterlere dönüşmüş ve hikayede zaman atlaması yaşanmıştı. Ancak yapımcıların tahmini tutmamış hikaye bu haliyle reytinglerde sınıfta kalmıştı.

İlk sezonuyla çok izlenen ancak ikinci sezonunda reytinglerde başarısız olan Son Yaz dizisinin konusu şöyleydi:

İdealist Cumhuriyet Savcısı Selim Kara , sekiz yıl önce hapse yolladığı organize suç lideri Selçuk Taşkın’dan reddedemeyeceği bir teklif alır. Selçuk Taşkın, Savcı Selim Kara’nın bütün suç örgütünü çökertecek davasında, tanıklık yapmayı istemektedir. Ancak karşılığında oğlu Akgün’ün korunmasını ister. Bunun üzerine Savcı Selim, Akgün’ü özel olarak koruması altına alır. Akgün zamanla ailesinin içine girer ve hatta kızı Yağmur’a aşık olur.Kaynak