TRT1 bu sezon dizilere final yaptırma yarışında özel kanallar ile rekabet ediyor! 1, 2, 3, 4 değil tam 5 dizi bitti!

[ad_1]

TRT1 ekranında izleyicilerle perşembe akşamları buluşan Balkan Ninnisi dizisinin final kararının alındığı daha önceden basına yansıdı. Erdal Özyağcılar’ın uzun yıllar sonra yeniden Makedonya’ya giderek dizi çekiminde bulunduğu projenin 25. bölüm itibari ile sona ermesi kararlaştırılmıştı.

TRT1’in resmi duyurusu da final fragmanı ile gerçekleşti. Yapılan açıklamada Balkan Ninnisi isimli dizinin 25. bölümü itibari ile 5 Ocak Perşembe akşamı saat 20.00’da son kez izleyicilerle buluşacağı açıklandı. Bu karar ile birlikte TRT1 ekranlarında yaz döneminden bu yana 4. dizi finali gerçekleşiyor.

Yaz döneminden bu yana ilk olarak Ağustos ayında Seni Kalbime Sakladım isimli dizi 7. bölümü ile final yaptı. Ardından Eylül ayında Kara Tahta dizisi 20. bölümü ile izleyicilerine veda etti. Ekim ayında ise Mükemmel Eşleşme isimli TRT1 dizisi yine 13. bölümü ile birlikte izleyicilerine veda etti.

TRT1’in yaz döneminden bu yana 3 dizisi yayından kaldırılırken, Balkan Ninnisi ise gelecek hafta son kez ekranda yer alacak ve yayından kaldırılan 4. dizi olarak öne çıkacak.

Kasaba Doktoru dizisi için de final kararı alınmıştı. 30. bölümü 4 Ocak çarşamba günü ekrana getirilecek olan dizinin, 32. bölümü ile birlikte 18 Ocak’ta son kez ekranlarda yer alması bekleniyor.

Böylelikle yaz döneminden bu yana sadece kamu yayıncısı olan TRT1’in 5 diziyi bitirmiş olacağını belirtelim. Kanalın elinde ise; Teşkilat, Alparslan, Yürek Çıkmazı, Barbaros Hayreddin ve Gönül Dağı dizileri kalmış oldu.

[ad_2]

Kaynak