Tadı damağımızda kalan Kulüp’ün ikinci sezonundan güzel haber!


TelevizyonGazetesi.com / Detay- Netflix’te izleyiciyle buluşan ve ilk sezonuyla herkesin büyük beğenisini kazanan Kulüp dizisinin ikinci sezonu çok uzun zamandır bekleniyor. İlk sezonuyla tadı damağımızda kalan Kulüp dizisinin ikinci sezonundan güzel haber geldi.

Başrollerinde Gökçe Bahadır, Salih Bademci, Fırat Tanış, Barış Arduç, Metin Akdülger ve Asude Kalebek’in yer aldığı Kulüp, iki parça olarak yayınlanan ilk sezonuyla büyük heyecan yaratmıştı. İzleyiciyi 50’li yılların Beyoğlu’na götüren Kulüp, bugüne kadar çekilmiş en iyi Türk dönem dizisi olarak kabul edilmişti.

O3 Medya tarafından çekilen, yönetmenliğini Seren Yüce ve Zeynep Günay Tan’ın üstlendiği Kulüp’ün ilk sezonunun yayınlanmasının üzerinden altı ay geçti. İzleyici büyük bir heyecanla ikinci sezonu beklerken nihayet güzel haber geldi. Bu habere göre Kulüp’ün ikinci sezonunun çekimleri temmuz ayında başlayacak.

Sekiz bölümden oluşan Kulüp dizisi hem oyunculukları hem de hikayesiyle tüm izleyenleri etkisi altına alınmıştı. 1950’li yıllarda Beyoğlu’nda geçen dizi bir gece kulübünde çalışanların hikayesini anlatıyordu. Dizinin müzikleri de izleyiciler tarafından çok sevilmişti.

Bu arada dizinin ikinci sezonunda başarılı bir ismin daha oyuncu kadrosuna gireceği öğrenildi. Buna göre Son Yaz dizisinde canlandırdığı Soner karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Halil Babür, ikinci sezonda Kulüp dizisinde rol alacak.

Özellikle Salih Bademci ve Fırat Tanış’ın başarılı oyunculuklarıyla dikkat çeken Kulüp dizisinin hikayesi şöyleydi: 1950’li yılların İstanbul’unda, 17 yıldır bulunduğu hapisten genel afla çıkan Matilda (Gökçe Bahadır), kendisini hiç tanımayan kızı Raşel (Asude Kalebek) ile ilişki kurmaya çalışır. Matilda’nın hapiste olduğu yıllarda yetimhanede büyüyen Raşel’e ailesiyle ilgili başka bir hikâye anlatılmıştır.

Anne-kız karşı karşıya geldiklerinde ilişki kurmakta güçlük çekerler. Matilda, babasını merak etmeye başlar. Dizinin her bölümünün başında, anlatı zamanından on yedi yıl öncesine ait kesitlerle Matilda’nın hikayesi anlatılır. Raşel, gerçekleri annesinden öğrenmeye başladığında aralarında bir dayanışma başlar.Kaynak