Son Yaz dizisinden sonra Alperen Duymaz ile Funda Eryiğit aynı projede buluşuyor!

[ad_1]

Fox TV’de yayınlanan Son Yaz dizisi reytingler nedeniyle ikinci sezonunda erken final yapsa da izleyenler hikayeyi ve karakterleri çok sevmişlerdi. Başrollerinde Ali Atay, Hafsanur Sancaktutan, Alperen Duymaz ve Funda Eryiğit’in yer aldıkları dizide Akgün ve Yağmur’un aşkı, diziye damgasını vuran bir aşktı.

Dizide Funda Eryiğit de Hafsanur Sancaktutan’ın canlandırdığı Yağmur’un anne Canan karakterine hayat veriyordu. Son Yaz’ın ilk sezon finalinde Canan karakterinin diziden ayrılığı da can yakmıştı. Birçok dizi hayranına bu ayrılık hikayenin ritmini bozduğu ve ikinci sezonun yeterince ilgi görmemesinin de temel nedenlerinden birisi olduğunu düşündürmüştü.

Son Yaz dizisinden rol arkadaşı olarak birlikte oynayan Alperen Duymaz ile Funda Eryiğit’in yolları aylar sonra yeni bir projede birleşti. Hazırlıkları süren Ay Yapım’ın Netflix için çekeceği “Kül” filminde Alperen Duymaz’ın başrol oynayacağı geçtiğimiz günlerde öğrenilmişti. Kül filmindeki başrol kadın yıldız da belli oldu.

Ödüllü oyuncularımızdan Funda Eryiğit, proje için Ay Yapım ile el sıkıştı. Alperen Duymaz’ın Metin Ali rolüyle bir marangozu canlandıracağı filmde Funda Eryiğit, filmdeki yayınevinin sahibinin eşi olan Gökçe rolüne hayat verecek. Gökçe eline geçen kitabın yarattığı dünyaya kendisini kaptıracak ve peşine düştüğü marangozla beraber hayatı başka bir boyuta taşınacak.

Başarılı kalem Erdi Işık’ın yazdığı filmde Kül adlı kitap tekstinin bir yayın evine gelmesiyle başlayan hikâye etkileyici bir dille ele alınıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise yine ödüllü bir isim olan Erdem Tepegöz oturuyor.

[ad_2]

Kaynak