Sokak çocuklarının kadere karşı isyanı Ateş Kuşları dizisini gündeme taşıyacak!


Türkiye’de yayınlanan dizilerde fakirlik ve bu süreçte yaşanan büyük sıkıntıların ortaya konulduğu dizi projelerine yoğun bir ilgi bulunuyor. Özellikle de konu çocuklarla ilgili olunca, daha çok kadın dizi hayranları olmak üzere bu tür projeler çok dikkat çekiyor. İşte atv’nin yakında yayınlayacağı Ateş Kuşları isimli yeni dizi de bu temayı ortaya koyacak.

Dizinin yayınlanan ilk fragmanında o kadar duygu sömürüsüne açık görüntüler vardı ki, sosyal medyada büyük yankı bulmasının altında da bu sebep yatıyordu. Düşünün ki, daha 40 günlük bir bebek annesi tarafından terk edilerek, çöp tenekesine atılıyor. Sonra bu bebeği sokak çocukları buluyor ve adını Ali koyup, onu sahipleniyor.

Sokak çocuklarının kadere karşı isyanını ekrana taşıyacak olan Ateş Kuşları dizisi, dramın dibine kadar inecek bir görüntü sergiledi. Bu da hikayeye bu tür dizileri seven çok geniş bir izleyici kitlesinin ilgisini çekiyor.

Sokak çocuklarının çoğu yirmi yaşını görmez. Görenlerin de yaşadığı söylenemez. Uyuşturucu, şiddet, cinsel taciz, açlık… Sokak çocuklarının kaderi, ya hapis ya mezardır.

Bu çocuklardan beş tanesi, bu kadere karşı koymayı başarır. ‘Ateş Kuşları’ kendilerine “Köksüzler” diyen; en büyüğü 13, en küçüğü 6 yaşında, biri kız, biri otistik, beş sokak çocuğunun, çöplükte kırk günlük bir bebek bulmalarıyla başlayan ve “Ateş Kuşları”na dönüşmelerini anlatan; zorluklarla, acılarla ve her şeye rağmen kadere karşı koyma hikayelerini ele alacak.

Yapımı Mehmet Bozdağ’a ait olan dizinin yönetmenliğini Benal Tairi yapacak. Proje tasarım ve senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem yazdı.

‘Ateş Kuşları’nın başrollerini İlayda Alişan, Hande Soral ve Görkem Sevindik üstleniyor. Merakla beklenen ‘Ateş Kuşları ’ dizisi çok yakında atv ekranında seyirciyle buluşacak.Kaynak