Sezon finali için gün sayan Mahkum’un senaristini 2. sezon büyük iş bekliyor!

[ad_1]

Televizyongazetesi.com/Detay – Bu kış Fox TV’nin en başarılı yapımlarından biri olan Mahkum, sezon finali için gün sayıyor. Mahkum, 2 Haziran Perşembe akşamı yayınlanacak bölümüyle sezona veda edecek. Ancak son haftalarda reytinglerde düşüş yaşayan dizinin ikinci sezonunda senaristleri büyük iş bekliyor.

Fox TV’nin, Güney Kore yapımı Innocent Defendant isimli diziden uyarlanan başarılı yapımı Mahkum ekrana gelmeye başlamasıyla reytingleri yerler bir etti. Geçen sezondan bu yana reytinglerde birinciliği elden bırakmayan Camdaki Kızı yerinden ederek zirveye yerleşti.

Ancak Mahkum dizisi son birkaç haftada reytinglerde ciddi bir düşüş yaşadı. Camdaki Kız yeniden birinciliği ele geçirdi. Mahkum, geçen hafta yayınlanan bölümüyle reytingleri yükseltti ve yeniden birinciliği aldı. Ancak rakibi Camdaki Kız’ın yeni bölümü ekrana gelmemişti. Dolayısıyla Mahkum’un bu yükselişinin geçici mi olduğu bu hafta yayınlanacak bölümün alacağı reytingle anlaşılacak.

Mahkum, 2 Haziran Perşembe akşamı yayınlanacak bölümüyle sezon finali yapacak. Dizinin birinci sezon finalini nasıl bir reytingle kapatacağı çok önemli. Çünkü izleyiciler Mahkum’un son bölümlerinde hikayenin tuhaflaştığını ve sıkılmaya başladıklarını dile getirmişti.

Mahkum’un hikayesinin tuhaflaşmasının sebebi çok net. Dizinin orijinali olan Innocent Defendant 18. bölümde sona ermişti. Mahkum ise 20. bölüme ulaştı ve daha da yeni bölümleri olacak. İlk bölümlerde hikaye, orijinaliyle birebir gitmişti. Ancak orijinal hikayesi sona erince tüm görev Türk versiyonun senaristi Uğraş Güneş’e kalmıştı.

İkinci sezonda da artık hikaye tamamen Uğraş Güneş tarafından kaleme alınacak. Dolayısıyla senaristi çok büyük bir sorumluluk bekliyor. Mahkum’un ikinci sezonunda hikayenin nasıl bir şekil alacağını ve reytinglerin ne olacağını büyük bir merakla bekliyoruz.

[ad_2]

Kaynak