Setler durunca afet bölgesine koşan dizi emekçilerinin mesajını, Hande Erçel ve Burcu Biricik duyurdu!


TelevizyonGazetesi.com/Detay – 10 ilimizde meydana gelen deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışanlar arasında ünlü oyuncular da var. Ekranda dizilerde görmeye alıştığımız pek çok isim, deprem sonrasında sahada bilfiil görev alarak vatandaşlarla ve meslektaşlarıyla omuz omuza yardım faaliyetlerine katılmaktalar.

Depremin ilk gününden beri, binlerce-milyonlarca takipçisi olan instagram, twitter gibi hesaplarından deprem bölgesinde nelere ihtiyaç olduğu, göçük altında kalanlardan gelen mesajlar ve bilgilendirmeler, dikkat çeken uyarı ve önemli noktaları an be an paylaştılar ve paylaşmaya da devam ediyorlar.

Farklı kurum ve kuruluşlar, belediyelerin organizasyonlarında görev alan ünlü isimler, maddi yardımlarının yanı sıra, yurdun dört bir tarafından gönderilen ve depremzedelere gidecek olan malzemelerin tasnifi, kolilenmesi çalışmalarında da görev almaktalar.

Camdaki Kız dizisiyle ekranlara gelen Burcu Biricik ile bir diğer ünlü oyuncu Hande Erçel de ilk günden beri öne çıkan isimler arasında oldular. İhtiyaç haritası, AHBAP, Şişli Belediyesi gibi kurum ve kuruluşlarla birlikte organizasyonlara destek verenler arasında olan Hande Erçel, 30 milyona yaklaşan takipçi sayısıyla instagram hesabında pek çok önemli duyuruya da öncülük yaptı.

Burcu Biricik de sahada yardım organizasyonlarında rol arkadaşı Selma Ergeç ve diğer isimlerle birlikte görev aldı, deprem bölgesine gidecek kıyafet, ayakkabı gibi pek çok farklı ihtiyaç malzemesinin tırlara yüklenmesi sırasında canla başla çalıştı ve çalışmaya da devam ediyor. Ayrıca sosyal medya hesabından da deprem bölgesiyle ilgili ihtiyaçlar, önemli mesajları da iletmeye devam ediyor.

Bu arada dizi setlerinin durdurularak, pek çok set emekçisinin gönüllü olarak deprem bölgelerine gittikleri, burada yapım firmaları ile birlikte ya da farklı kuruluşlarla depremzedeler için çalıştıkları da biliniyor. Pek çok yapımcı firma, setlerdeki çalışanları, deprem bölgesinde işe yarayacak malzemeler ve karavanlarla birlikte bölgeye sevketti.

Burcu Biricik ve Hande Erçel de geçtiğimiz günlerde hala deprem bölgesinde afetzedeler için canla başla çalışan dizi emekçilerinin seslerini sosyal medya hesaplarından duyurdular.

Yiğit Umurhan isimli bir set çalışanının, sinema emekçileri olarak depremin vurduğu illerimizden birisi olan Hatay’dan sonra bu kez de Adıyaman ve Maraş’ın köylerine giderek barınma ve çadır ihtiyaçları için çalışacaklarını belirttiği bir mesajı sosyal medyada yer aldı. Burcu Biricik de bu mesajı kendi takipçilerine duyurdu. Ardından Hande Erçel de çadır ihtiyacını öne çıkaran bu paylaşımı yayınlayarak “Destekleriniz için…” sözleriyle yardım etmek isteyenleri ilgili adrese yönlendirdi.Kaynak