Serra Yılmaz ve Burak Deniz’in rol aldığı Cahil Periler ABD’li izleyiciyle buluşuyor!

[ad_1]

Ferzan Özpetek’in 22 yıl önce çektiği film Cahil Periler’den uyarlanan aynı isimli dizinin çekimleri geçtiğimiz yaz İtalya’da gerçekleştirilmişti. Usta oyuncu Serra Yılmaz ve yeni neslin başarılı isimlerinden Burak Deniz’in rol aldığı dizi ABD’li izleyiciyle buluşuyor.

Kariyerini yıllardır İtalya’da sürdüren Ferzan Özpetek, Cahil Periler isimli filmi 2000 yılında çekmişti. Film yayınlandığı dönem büyük ses getirmiş ve çok beğenilmişti. Cahil Periler dizisi yıllar sonra Disney İtalya için dizi haline getirildi.

Sekiz bölümden oluşan dizinin çekimleri geçen yaz İtalya’da gerçekleştirildi. Sahnelerin bazıları ise İstanbul’da çekildi. Dizide Türkiye’nin en başarılı oyuncularından Serra Yılmaz ve son dönemin parlayan isimlerinden Burak Deniz de rol aldı.

Cahil Periler 13 Nisan’ta İtalya’da gösterime girdi. Önce İtalya’yı fetheden Cahil Periler dizisi şimdi de ABD’de gösteriliyor. Dizi, Hulu TV’de ABD’li izleyiciyinin karşısına çıkıyor.

Bugüne kadar birçok dizide rol almasına rağmen Burak Deniz kariyerinin en büyük çıkışını Maraşlı dizisiyle yapmıştı. Yakışıklı oyuncu dizi sona erdikten hemen sonra Ferzan Özpetek’in Disney Plus için çektiği Cahil Periler dizisinde rol almak üzere İtalya’ya gitmişti.

Burak Deniz dizide Asaf isimli bir Türk fotoğrafçıyı canlandırdı. Cahil Periler’in çekimleri için bir süre İtalya’da kalan oyuncu, İtalya’daki çekimler sona erince Türkiye’ye dönmüş ve dizinin son bölümünün İstanbul’daki çekimlerinde yer almıştı.

20 yıl önce Cahil Periler filminde ve aynı zamanda dizide de rol alan oyuncu Serra Yılmaz verdiği bir röportajda “Kült bir filmin diziye dönüşmesi fikrine ilk başta şüpheyle yaklaştım. Sette o duygum tamamen yok oldu. Ferzan’la yaptığımız bütün filmler keyifliydi ama kimi daha keyifliydi. Cahil Periler’de müthiş bir coşku, müthiş bir gençlik, belki de bir tık kaygısızlık var” şeklinde konuşmuştu.

[ad_2]

Kaynak