Serenay Sarıkaya, Burak Deniz’le oynadığı Şahmaran dizisinden beklenen tüyoyu verdi!


Uzun süredir televizyon ekranlarındaki bir dizide rol almadığı Serenay Sarıkaya. Ancak dijital platform için çekilen Fi dizisinin ardından uzun süredir dizilerde de rol almıyordu oyuncu. PuhuTV için çekilen Fi, 2017-2018 sezonlarında yayınlanmıştı.

Sarıkaya’nın ismi bir süre Bergen filmi ile anıldı. Ancak filmin hazırlıkları çok uzun sürünce oyuncu projeden ayrıldı. Daha sonrasında sahneye çıkma hayalini gerçekleştiren Sarıkaya, Alice Müzikali’nin başrolünde yer aldı. Pandemi nedeniyle bir süre ara verilen müzikal, 2022’de yeniden gösterilmeye başlandı. Kısa bir süre önce de sona erdi.

Serenay Sarıkaya ise 2021 yılı Eylül ayında Burak Deniz ile birlikte Şahmaran dizisi için kamera karşısına geçti. Oyuncunun yeni dizisi Netlix için çekildi. Dizinin ikinci sezonunun da çekileceği bir süre önce belli oldu. Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz, bu özel proje ile ilgili pek ayrıntı vermiyorlar. Sürprizi kaçmasın diye ağızlarını sıkı tutan oyuncuların bu tavrı da diziye olan merakı arttırıyor.

Yapımcılığını Tims&B Productions’ın, yönetmenliğini Umur Turagay’ın, senaristliğini Pınar Bulut’un üstlendiği Şahmaran dizisinin 2. sezonu ile ilgili soruları geçtiğimiz gün katıldığı bir davette yanıtladı Serenay Sarıkaya.

Elle Awards 2022 ödül töreninde güzelliği ve zarafeti ile dikkat çeken Serenay Sarıkaya, magazincilerin Şahmaran dizisinin ikinci sezonu ile ilgili soruları üzerine yakında sete çıkacaklarını belirtti.

Gecede ödül de alan oyuncunun yılanlı mücevherleri de Şahmaran dizisiyle ilgili ilginç bir ironi oluşturdu. Dizide de bir yılan karakterini canlandıran oyuncu, imalı sorular üzerine, “Yılanlar daha etrafımı sarmadı, daha yeni başlıyoruz. Benim için yılanın önemli olduğu bir döneme giriyoruz. Hakikaten o yüzden ilginç bir tesadüf oldu” diye konuştu.

Burak Deniz ile başrolünde yer aldığı dizinin 2. sezonu için Haziran ayının 3. haftasında çekimlere başlayacaklarını belirtti oyuncu. Yaz aylarında Adana’da yapılacak çekimlerde sıcak nedeniyle zor anların yaşanacağı tahmin ediliyor.

Serenay Sarıkaya da bu durumun altını çizerek, Adana sıcağından bahsetti ve zorlu bir süreç geçireceklerinin farkında olduğunu söyledi. Bu arada beklenen tüyoyu da verdi oyuncu! Netflix’ten henüz bir açıklama yapılmasa da dizinin yayın tarihi merakla bekleniyor. Serenay Sarıkaya, Şahmaran dizisinin Ekim veya Kasım aylarında yayınlanacağını belirtti.

Oyuncu şunları söyledi: “Adana sıcağını düşünemiyorum şu anda. Bir anda terleme geldi. İkinci sezon için tekrar çekimlere başlayacağız. Ben unuttum, ne çektiğimi unuttum, ne yaptığımı unuttum. İşin gerçeği şu ki, hakikaten konuşmak için çok erken. Ne zaman çıkacağına dair net bir bilgi yok. Yıl sonuna yetişeceğinden bahsediyorlar. Umarım Ekim, Kasım gibi… Erkenden konuşmak işin gazını kaçırmasın diye hepimiz biraz sakin davranıyoruz.”

Şahmaran dizisinde çok güzel bir ekip oluşturduklarını anlatan oyuncu, keyifli bir zaman geçirdiklerini, çok özel bir iş yaptıklarını vurguladı. Bu arada Alice Müzikali’nin devam edip etmeyeceği ile ilgili soruyu da yanıtlayan oyuncu, “Alice’in sezonunu yeni bitirdik. Her şey yolunda. Alice çok güzel geçti, çok özlemiştik. Galiba kıyamayacağız. İstiyoruz hepimiz, devam edeceğiz gibi gözüküyor” ifadesini kullandı.Kaynak