Sen Çal Kapımı, efsane dizi Game Of Thrones’u bir kez daha geçti!


TelevizyonGazetesi.com / Detay –Hande Erçel ve Kerem Bürsin’i uluslararası başarıya kavuşturan Sen Çal Kapımı dizisi başarıya doymuyor. Türkiye’de final yaptığı gün sosyal medyada Game Of Thrones’u geride bırakan Sen Çal Kapımı, bir kez daha efsane diziyi ezdi geçti.

Fox TV’de yaz dizisi olarak başlayan Sen Çal Kapımı, ilk bölümüyle 8 Temmuz 2020 tarihinde ekrana gelmişti. Dizi çok sevilince sezonda da sürdü. Reytingleri düşük gelince hafta sonuna alında ve Cumartesi akşamları yayınlanmaya başlandı. Çok yüksek reytingler alamasa da sosyal medyada öylesine bir rüzgar estirdi ki kanal diziyi 8 Eylül 2021 tarihine kadar sürdürdü. İki yaz üstüste yayınlanan dizi, 52. bölümüyle final yaptı.

Sen Çal Kapımı dizisi ilk kez ekrana geldiğinde hiç kimse bu kadar büyük bir başarı elde edeceğini tahmin etmiyordu. Bugüne kadar 85’ten fazla ülkede yayınlanan Sen Çal Kapımı, özellikle Latin Amerika ülkelerinde büyük ilgi gördü.

Milyonları peşinden sürükleyen dizi HBO Max ile Latin Amerika ülkelerinde yayınlandı. HBO Max Latin Amerika’nın en çok izlenen ilk 10 dizisi açıklandı. ¿Será que es Amor? Adıyla yayınlanan Sen Çal Kapımı dijital platformun en çok izlenen dizisi oldu. Sen Çal Kapımı, tüm zamanların en başarılı yapımlarından biri olan Game Of Thrones’u bile geride bıraktı.

Sen Çal Kapımı’nın, dev bütçelerle çekilen Game Of Thrones’u ilk geçişi bu değil. Sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde büyük olay yaratan Sen Çal Kapımı, Fox TV ekranlarında 8 Eylül 2021 tarihinde 52. bölümü ile birlikte sona ermişti. Final yaptığı günü Twitter’da en çok konuşulanlar arasında yer alan Sen Çal Kapımı, tek bir günde 9 milyona yakın tweet atılan dizi olarak Game of Thrones’un 7.8 milyonluk dünya tweet rekorunu da kırmıştı.

Sen Çal Kapımı, Latin Amerika ülkesi Brezilya’da da bir süre önce tez konusu olmuştu. Gazetecilik okuyan bir öğrenci bitirme tezinde Türk dizilerinin ülkedeki başarısına dikkat çekmiş ve Brezilya basınının Sen Çal Kapımı dizisine olan ilgisini anlatmıştı.Kaynak