Sen Çal Kapımı Brezilya’da üniversite tez konusu oldu!

[ad_1]

Dünyayı yerinden oynatan Sen Çal Kapımı dizisi ve başrol oyuncuları Hande Erçel ile Kerem Bürsin’le ilgili her gün şaşırtıcı bir haber duymaya devam ediyoruz. Şaşırtıcı haberlerden en sonuncusu Brezilya’dan geldi.

Türkiye’den daha çok dünyada ilgi gören Sen Çal Kapımı dizisi özellikle Latin Amerika ülkelerinde büyük ses getirdi. HBO’da yayınlandıktan sonra Latin Amerika ülkelerindeki izleyiciyi çılgına çeviren dizide her gün şaşırtıcı haberler geliyor. Dizi bu ülkelerde izlenme rekorları kırıyor.

Sen Çal Kapımı dizisiyle ilgili çok ilginç bir haber Brezilya’dan geldi. Kerem Bürsin’in hayranlarının oluşturduğu Twitter hesabından yapılan açıklamada Sen Çal Kapımı’nın Brezilya’da üniversite tez konusu olduğu belirtildi. Gazetecilik okuyan bir öğrencinin bitirme tezinde Türk dizilerinin ülkedeki başarısına dikkat çekildi ve Brezilya basınının Sen Çal Kapımı dizisine olan ilgisi anlatıldı.

Türkiye’de yaz dizisi olarak başlayan ve sezonda da devam edip bir sonraki yaz da ekranda yer alan Sen Çal Kapımı, şimdilerde dünyanın farklı ülkelerinde gösteriliyor. Dizi bugüne kadar 80’den fazla ülkede gösterildi ve reyting rekorları kırdı.

Kısa süre önce HBO’nun Güney Amerika’da yayın yapan platformu HBOMaxLa’da yayınlanmaya başlayan diziden müthiş izlenme rakamları haberleri gelmeye devam ediyor. Güzel haberin geldiği son ülke Ekvador oldu. Dizi Ekvador’da en çok izlenen diziler arasında birinci sıraya yerleşti.

Sen Çal Kapımı HBOMaxLa platformunda çok büyük izlenme oranlarına ulaşmıştı. Dizi, tüm Latin Amerika ülkelerindeki Top 10 listesinde ikinci sırada yer alırken Şili, Uruguay ve Kolombiya’da birinci, Meksika ve Arjantin’de de üçüncü olmuştu.

[ad_2]

Kaynak