RTÜK sevişme sahnelerini görünce apar topar düğmeye bastı! İyilik geldiği gibi gidiyor! O sahne ipin ucunu kaçırdı

[ad_1]

Fox Tv ekranlarının yeni dizisi İyilik aile ahlakını bozması konusunda eleştiri yağmuruna tutulurken RTÜK çok geçmeden düğmeye bastı.

RTÜK sevişme sahnelerini görünce apar topar düğmeye bastı! İyilik geldiği gibi gidiyor! O sahne ipin ucunu kaçırdı… Fox tv ekranlarının yeni dizisi İyilik, adet son dakika golü oldu. Oyuncu kadrosunda Perihan Savaş, Hatice Şendil, İsmail Demirci, Sera Kutlubey, Özgür Çevik gibi isimlerin bulunduran İyilik, ilk bölümlerinde reytinglerde kendisine yer bulamasa da özellikle son haftalarda yükselen bir ivme yakaladı. Bunda erotik içerikli sahnelerin payı da büyük. Cuma akşamlarının vazgeçilmezi olan Arka Sokaklar’a da kafa tutmaya başlayan İyilik dizisi son dönemde sosyal medyada eleştiriliyordu. Bu eleştirilerin  en büyük nedeni ise dizide çok fazla cinsel içerikli sahne olması.

Özellikle Sera Kutlubey’in canlandırdığı Damla karakterinin sahneleri ve zaten dizinin bir yasak aşk üzerine kurulu olması RTÜK’e olan şikayetleri arttırdı ve İyilik dizisinin defterini iyiden iyiye kabarttı. Bu eleştiriler artık haber sitelerinde de yer almaya başlayınca RTÜK harekete geçti. İyilik dizisi başladığı gibi bitebilir.

İsmail Demirci’nin canlandırdığı Murat karakterinin, Hatice Şendil’in hayat verdiği Neslihan’ı, Damla’yla aldatması ve bu yasak aşk hikayesinin ortaya çıkması sonrasında gelişen olayların anlatıldığı dizinin senaryosu Özge Korkmaz’ın yazdığı, yönetmenliğini Murat Öztürk’ün üstlendiği diziye bu şikayet sonrası RTÜK ambargosu geldi.

Son bölümde Damla’nın hem intikam uğruna hem de Murat’ı kazanmak için bu kez de Neslihan’ın kardeşiyle sevgili olması tüyleri diken diken etti. Tüm bunların üzerine Damla ve Murat’ın yakınlaşması da tuz biber oldu. Zaten Yasak Elma’dan mimli olan Fox TV için RTÜK kolları sıvadı.

Sosyal medyada yer alan iddialara göre RTÜK, İyilik dizisine ihtar çekti. Özellikle ahlak dışı, Türk örf ve adetlerine uymayan sahnelerin kaldırılmasını talep eden RTÜK yüklü de bir para cezası kesti. Bu ihtar doğrultusunda İyilik yakın mercek altına alınacak. Eğer dizinin gelecek bölümlerdeki senaryosunda herhangi bir değişiklik olmazsa daha ağır yaptırımlar uygulanacak. Rtük’in ipleri koparma noktasına getirdiği İyilik dizisinin akıbetinin ne olacağı merak konusuyken, FOx Tv’nin suların durulmasını sağlamak adına sezon finali yaptıracağı d iddialar arasında. 

Üç Kız Kardeş Dizisi Mine'nin Aşkı İle Sallandı! Nazlı Senem Ünal Ve Demircan Kaçel Aşkı Magazinin Gündeminde!

Üç Kız Kardeş Dizisi Mine’nin Aşkı İle Sallandı! Nazlı Senem Ünal Ve Demircan Kaçel Aşkı Magazinin Gündeminde!

KAYNAK: ilan365.net

[ad_2]

Kaynak