Pazar gecesinin değişmez reyting birincisi artık Yargı! Teşkilat ise düşüşte!


Kanal D dizisi Yargı ve TRT 1’de ekrana gelen Teşkilat uzun süredir pazar akşamlarının reyting savaşının baş aktörleri. Yargı, arada birinciliği Teşkilat’ın elinden alsa da yerini yeniden kaptırıyordu. Ancak Yargı son haftalarda elden bırakmadığı birincilikle zirveye iyice yerleşti.

Teşkilat geçen kış ilk sezonuyla pazar gecesi reytinglerinin tek birincisiydi. Ancak ikinci sezonunda bu başarıya Yargı’nın gölgesi düştü. Teşkilat, Kanal D’de yayınlanan ve her bölümüyle tartışma yaratan Yargı’nın nefesini ensesinde hissediyor ve hatta kimi zaman birinciliği ona kaptırıyordu.

Son birkaç haftadır Yargı iyice güçlendi, Teşkilat’ta ise düşüş gözlendi. Başrollerinde Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun olduğu Yargı dizisi bir süredir reytingin zirvesinde ve elden bırakacak gibi de görünmüyor. Dün akşam 30. bölümüyle ekrana gelen Yargı, tüm kategorilerde birinci oldu.

Dün akşam önemli bir karakterine veda eden Teşkilat’taki düşüş ise dikkat çekici. Tahtını Yargı’ya kaptıran Teşkilat, dün akşam ekrana gelen bölümüyle reyting sıralamasında üçüncülüğe düştü. Başrollerini Çağlar Ertuğrul ve Deniz Baysal’ın paylaştığı Teşkilat, tüm izleyicilerde ve ABC1’de üçüncü olurken AB’de de ikinci sırada yer aldı.

Dizilerde yaz sezonu yaklaşırken ve kış sezonunun dizileri birer birer sezon finaline hazırlanırken Yargı’da ikinci sezon için yerini iyice sağlamlaştırmış oldu. Bu arada Yargı’nın sezon finaline diğerlerinden biraz daha erken gireceği belirtiliyor.

Kimi dizilerin sezon finalleri Haziran ayının ikinci haftalarına uzanırken, Yargı dizisinin Mayıs ayında sezon finali yapacağı öğrenildi. Ekibin yoğun bir tempoda çalıştığı dizi için sezon finali de erkene çekilmiş. Bu durum elbette Teşkilat’ın işine yarayacak. TRT 1 dizisi sezon finalini belki de reyting birincisi olarak yapacak.Kaynak