Oktay Kaynarca yeni dizisi için sosyal medyadan mesaj vermiş de kimse anlamamış!


Usta oyuncu Oktay Kaynarca, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yedinci sezon çekimleri başlamasına rağmen, yapımcı ile yayıncı kanal arasında yaşanan kriz sonrası kendisine yeni bir rota çizdi.

6 sezon boyunca başrolünde yer aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin sorunların çözülememesi nedeniyle final yapması Oktay Kaynarca’yı iki arkadaşı ile birlikte yapım firması kurmaya iten gelişmelerden birisi oldu. Dizide birlikte yıllarca çalıştığı yönetmen Onur Tan ile ortak olan Oktay Kaynarca, şimdi de birlikte yeni bir dizi için zaman harcıyor.

Eylül ayında atv ekranında yayınlanması ve yeni sezonun en önemli yapımlarından birisi olması beklenen dizi için bazı bilgiler de ortaya çıktı. Yapımcılığın zor olduğunu ve her türlü detayla uğraşmak durumunda kaldığını bir röportajında söyleyen Oktay Kaynarca, yakında yeniden sete çıkacak.

Yeni dizinin çekimlerinin Haziran ayının sonlarına doğru başlaması bekleniyor. Dizinin isminin ise “Ben Bu Cihana Sığmazsam” olarak belirlendiği ortaya çıktı.

14. yüzyılda yaşamış olan şair Nesimi’nin efsane şiirinden alıntılanan bu isim ile dizi aslında nasıl bir proje olacağının da mesajını veriyor.

Sürprizlerle dolu bir karakteri canlandıracak olan Oktay Kaynarca’yı bu sefer ekranda Cezayir ismi ile duyacaksınız.

Dizinin bazı sahnelerinin Orta Asya’daki Türk cumhuriyetlerinde çekilecek olması da oldukça anlamlı bir gelişme olacak. Aslında Oktay Kaynarca, geçtiğimiz yılın yaz aylarında tatil için deniz kıyısını değil de Orta Asya’yı ziyaret edince bir şekilde bu bölgelerde kendini göstermek istediği de anlaşılmıştı.

Oktay Kaynarca’nın geçen yıl Temmuz ayında Özbekistan’ın Semerkant şehrine gitmesi ve buradaki tarihi yapıları ziyaret ekmesi, çok etkilendiğini söylemesi akılarda kaldı.

Oyuncu paylaştığı mesajda ise, “Tüm dünya Türk Gücüne, aklına, zekasına , kültür ve ilmine saygı duysun” diyerek de etkili bir mesaj vermişti.

Oktay Kaynarca’nın Türklerin ana vatanı olarak kabul edilen Orta Asya’da bulduğu izlerden çok etkilendiği de yaptığı açıklamalara yansımıştı.

Yeni dizide Orta Asya’ya yönelik bir açılım yapılması, bazı sahnelerin bu bölgede çekilecek olması Oktay Kaynarca’nın düşünce dünyasından bir iz olarak dikkat çekiyor.Kaynak