Masumlar Apartmanı’nın finaline son dört bölüm! Hikayenin sonunda mutluluk mu var?


TRT 1’in bir zamanlar reytinglerden inmeyen başarılı dizisi Masumlar Apartmanı’nın ikinci sezonundaki düşüş artık iyice dikkat çekici boyuta geldi. Bu durum dizinin finale doğru gittiği söylentilerini ortaya çıkarmıştı. Nitekim durum kesinleşti, Masumlar Apartmanı’nın veda vakti belli oldu.

Geçen sezon fırtınalar estiren ve dizi dünyasına yeni bir boyut getiren Masumlar Apartmanı’nın ikinci sezonu ise tam bir hayal kırıklığı oldu. İlk sezonda reytinglerde birincilikten inmeyen dizi geçen hafta tarihinin en kötü reytingini aldı. Tüm izleyicilerde reyting puanı 3 bandına kadar düşen Masumlar Apartmanı sıralamada 11. oldu. Bu sonuç Masumlar Apartmanı için artık final zillerinin çaldığının en büyük göstergesiydi.

Nihayet beklenen haber geldi, Masumlar Apartmanı’nın final tarihi belli oldu. Çarpıcı karakterleriyle dikkat çeken dizi dört bölüm sonra ekranlara veda edecek. Yani Masumlar Apartmanı bu sezon sona erecek. Aslında bu çok uzun süredir beklenen bir karar ve kimseyi de şaşırtmadı.

Başrollerinde Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Merve Dizdar’ın yer aldığı Masumlar Apartmanı dizisi geçen sezon ilk kez ekrana geldiğinde sıra dışı hikayesiyle büyük ses getirmişti. Bugüne kadar hiç görmediğimiz türden karakterleri izleyicinin karşısına çıkaran diziyi reytingin zirvesinden kimse indiremiyordu.

İlk sezonun final bölümünde dizinin ana karakterlerinden, Farah Zeynep Abdullah’ın canlandırdığı İnci öldü. İnci’nin ölümüne izleyiciler büyük tepki gösterdi. Ve ondan sonra hiçbir şey Masumlar Apartmanı için aynı olmadı.

Masumlar Apartmanı ikinci sezonuna Farah Zeynep Abdullah’ın yerine gelen Melisa Şenolsun ile çok hızlı başladı ancak beklenen gerçekleşmedi. İzleyici Abdullah’ın yokluğunu ve Şenolsun’un varlığını bir türlü kabul edememiş, diziyi de yavaş yavaş terk etmeye başlamıştı. Ardından Masumlar Apartmanı’na Aslıhan Gürbüz girdi ancak o da reytinglerde bir etki yaratmadı.

Karakterlerin bir türlü iyileşememesi, bir ileri iki geri gitmesi de izleyiciyi iyice bezdirdi. Hikayenin iyice sıkıntılı hale dönüşmesi izleyiciyi hiç memnun etmedi ve bu durum reytinglere yansıdı. Zirveden 11. sıralara kadar düşen dizinin finaline de en sonunda dört bölüm kaldı. Bakalım Masumlar Apartmanı nasıl sona erecek?Kaynak