Mahkum’dan Bomba Kararlar! Sinyor Ayrılıyor! Savcı Fırat Tekrar Tutuklanıyor! Hikaye’de Neler Değişecek? Büge Ölecek mi?

[ad_1]

FOX ekranlarının merakla takip edilen dizisi Mahkum son yayınlanan bölümü sonrası merak konusu oldu.

FOX ekranlarının merakla takip edilen dizisi Mahkum son yayınlanan bölümü sonrası merak konusu oldu.

Yayınlanan heyecanlı son bölüm ardından Mahkum’un ne zaman final yapacağından çok neler olacağı merak edilmeye başlandı. 

14 Aralık 2022 tarihinde Fox TV’de ilk bölümü ile ekranlarda adeta fırtına etkisi yaratan Mahkum farklı ve hareketli hikayesiyle dikkat çekmiş ancak son dönemde senaryo hataları ile kan kaybetmeye başlamıştı.

Sezon finaline girmesi beklenen dizi, seyirciden tam not alırken hikayeye dahil olan “Sinyor” karakteri sonrası kopukluk yaşayan senaryosu sonrası bir anda eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Özellikel senaristlerin hedef tahtasına konduğu dizide Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu oyunculuğu hatırına takipte kalan seyirciler tarafından ciddi eleştiriler alınmıştı.

Mahkum Dizisi Sinyor neyin peşinde? | FOX

Gözden kaçırmayın

Yargı 01 Mayıs Yeni Bölüm Neden Yok? SOn Bölüm Fena! Ilgaz Ve Ceylin Boşandı mı? Boşanacak mı? 

Yargı 01 Mayıs Yeni Bölüm Neden Yok? SOn Bölüm Fena! Ilgaz Ve Ceylin Boşandı mı? Boşanacak mı? 

Hikayeye dahil olan Sinyor kaarkteri Talat Bulut’un usta oyunculuğuna rağmen hikayede öyle fazla boşlukta kalmış ve sahnelerde de öyle çok mantık hatası yapılmıştı ki, değerli oyuncu da adeta senarist kurbanı olmuştu.

Özellikle de avukat Cemre karakterinin diziden en verimli olacağı zaman ayrılması sonrası sadece Seray Kaya hayranları değil, tüm seyirci senaristlere ateş püskürmüş ve Sinyor karakterinin hikayeden koğukluğu da iyice gözler önüne serilmişti ki zira Cemre karakterinin ölmesi aslında Sinyor karakterinin hikayeye tutunması adına yapılmıştı.

Dizinin yayınlanan son bölümü ise senaristlerin yapılan yoğun ve ağır eleştirileri dikkate aldıklarını daha doğrusu almak zorunda kaldıklarını gösterdi.

Mahkum dizisinin finalinde neler olacak? - Mahkum spoileri ve Innocent Defendant karşılaştırması - Haberlobi - Bugün dünyayı okuyun

Sinyor karakterinin apar topar hedefini açıklaması (ki alanen çok apartopar bulunmuş bir sebep olduğu çok açık ve aslında dizinin de kalitesini düşürüp hikayeyi ayrıca besitleştirdi) bu hikayeye oturtturulamayan karakterin artık hikayeden çıkıyor olduğunu gösterdi.

Yani Talat Bulut ve Sinyor karakteri bir senarist fiyaskosu olarak dizi tarihinde kalıp, son buluyor.

Bunun yanında sezon finaline giderken; Savcı Fırat’ın deliller eşliğinde teslim olması ve Barış ve Büge’nin zehir içiyor olmaları da sadece final heyecanı öncesi heyecanı doruğa çıkartmak için olduğu da çok açık zira dizi yeni sezonda da devam edecek.

Dizinin orjinali olan Güney Kore yapımı Innocent Defendant’da da olduğu gibi delillerin yani bıçağın bir işe yaramayacağı ve savcının asıl kurtuluşunun ise Büge’nin itirafı ile olacağını zaten biliyoruz.

Mahkum Büge Yesari kimdir? Mahkum Savaş'ın karısı Müge mi, Büge mi? Melike İpek Yalova kimdir, kaç yaşında? Melike İpek Yalova'nın dizileri nelerdir? - Dailymotion Video

Bunun yanında artık bildiğimiz bir şey daha var ki o da, Sinyor karakteri ile adeta bir fiyasko yaşatan senaristlerimizin yaşattıkları reyting kaybından sonra artık yeni bir risk daha alıp orjinal hikayeden uzaklaşamayacağı.

Yani hikaye örgüsü ufak dokunuşlarla orjinal dizide kalacağı daha da doğrusu kalmak zorunda olduğu anlaşıldı. Dolayısı ile asıl final de gerekli olan Büge karakterinin de aynen başrol karakter Barış gibi ölmeyeceği çok açık.

Ayrıca birçok kanalda çıkan “Büge Savcı ile birlikte olacak” tahminleri de çok açık bir şekilde, bu gerçeklerle mümkün değil ki olursa yine ayrı bir fiyasko yaşanır. Çünkü hem hikayenin uzayabilmesi  hem de orjinal hikayede olduğu gibi Büge’nin aşık bir itirafçı olması gerekli.

[ad_2]

Kaynak