Kuş Uçuşu dizisiyle ilgili itiraflar, kamera arkası gerçekleri Miray Daner ve Birce Akalay’dan geldi!


TelevizyonGazetesi.com/Detay – Netflix için çekilen Kuş Uçuşu dizisi, 3 Haziran’da gösterilmeye başlandı ve büyük beğeni topladı. Platformun son yayınlanan yerli yapımı olan Kuş Uçuşu dizisinde Birce Akalay, İbrahim Çelikkol ve Miray Daner başrollerde yer almakta. Üç oyuncu da performansları ile beğeni toplarken oynadıkları karakterlerde de çok başarılı bulundular.

Günlerdir gündemden düşmeyen Kuş Uçuşu dizisinde X ve Z kuşağı iki kadının fiziksel şiddete kadar varan çetin mücadelesi konu ediliyor. Deneyimli sunucu-gazeteci Lale Kıran rolüyle Birce Akalay dizinin öne çıkan ismi olurken, Miray Daner de çok şaşırtan bir karakterle hayranlarını şaşırttı.

Daner, Aslı isimli genç kuşak bir gazeteciyi canlandırıyor. Ancak son derece hırslı ve çocukluğundan beri Lale Kıran’ı ve onun bulunduğu yeri takıntı haline getirmiş biri olarak önüne çıkan herkesi ezip geçecek kadar da gözü kara bir karaktere hayat veriyor.

İki kadının öldüresiye kavga ettikleri sahne, diziyi izleyenler açısından son derece ilginç, sert, vahşi bulunan bir sahne oldu. Aynı zamanda iki oyuncunun karakterleri de çok konuşulan ve günümüz dünyasında da pek çok işyerinde ya da televizyon kanalında yaşanan mücadelelere benzetildi.

Çekimleri geçtiğimiz yıl yapılan diziyle ilgili olarak izleyicilerden gelen soruları Onedio için yanıtladı Miray Daner ve Birce Akalay. İki başarılı oyuncu, Kuş Uçuşu dizisinde yaşadıklarını da ilk kez anlattılar.

Dizide pek çok izleyiciyi etkileyen kavga sahnesi ile ilgili kamera arkasında neler yaşandığı şeklinde bir soruya oyuncular ilginç yanıtlar verdi. “Biz o sahne için bir dövüş koreografisi yaptık biraz birlikte. Ama ondan ziyade sahnenin duygusunu çok önemsedik. İlk okuduğumda o sahne için çok heyecanlanmıştım, çok şevkliydim. Benim için zor anlar yaşandı bence” diye konuştu.

Birce Akalay da o sahneden çok zevk aldığını belirterek “Biz o sahneyi iki parçada çekmek zorunda kaldık bir şekilde. Işıksal sebeplerden dolayı ve duygusunu o kadar iyi oturtmuşuz ki kaldığımız yerden çatır çutur devam etmiştik” diye konuştu.

Birbirlerini bu sahne için çok desteklediklerini düşündüğünü belirten Birce Akalay, sahne için “Tam bir tenis maçı gibiydi” ifadesini kullandı. Miray Daner, sahneden çok keyif aldığını anlatırken Birce Akalay, dizideki Lale ve Aslı arasında geçen kavga sahnesinde adeta iki kadının içinden de bir canavar çıktığını belirterek izlemeyenler için de sahneye dikkat çeken vurgular yaptı.

İki başarılı oyuncunun röportajlarının tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz…Kaynak