Kırmızı Oda’daki Alya ile sarsan Melisa Sözen, yine çok konuşulacak bir dram dizisi ile geliyor!

[ad_1]

tv8’de yayınlanan ve bir süre önce ekranlara veda eden Kırmızı Oda dizisinin hiç şüphesiz en çok dikkat çeken konuk oyuncuları arasındaki isimlerin başında Melisa Sözen geliyor. Dizinin ilk bölümlerine damgasını vuran bir isim olan Melisa Sözen, Alya isimli gerçek bir hayat kahramanını canlandırmış ve herkesi bir kez daha kendisine hayran bırakmıştı.

Melisa Sözen, rol aldığı projelerdeki oyunculuğu ile izleyiciden olduğu kadar sinema sektöründeki pek çok önde gelen isimden, eleştirmenlerden de tam not alan bir oyuncu. Performansıyla her oynadığı karaktere ayrı bir ruh katan Sözen, ekranda da Alya ile izleyiciyi derinden sarsmıştı.

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek bir hayat hikayesinden alıntılanan Alya’nın hayatı, aslında ilk olarak İstanbullu Gelin dizisine konu edilmişti. O dizide Aslı Enver’in oynadığı Süreyya, Kırmızı Oda’daki Alya’nın annesiydi. Fakat hikaye, İstanbullu Gelin’de bambaşka anlatıldı. Süreyya’nın kızı İstanbullu Gelin’de Yaz olarak isimlendirilmişti. Kırmızı Oda’da ise Alya olarak yer aldı.

İstanbullu Gelin’de senaryoda bambaşka bir hikaye ortaya çıkarıldı. Fakat kitaptaki asıl olay, Kırmızı Oda’da Alya’nın başından geçen ve herkesi şaşkınlığa uğratan bölümlerde yer aldı. Melisa Sözen, tüm ailesi öldükten sonra annesinin büyük eziyet ettiği yaralı bir kız olarak, kasvetli bir konakta pislik içinde yaşıyordu. Terapisti ile tanışınca da tüm hayatı değişiyor ve çok başarılı bir avukat olarak hayatına devam ediyordu.

Melisa Sözen, bu karakteri büyük bir başarı ile canlandırarak izleyenlerin hafızasında çok özel bir yer bıraktı. Oyuncunun bir başka dizi projesi ise henüz yeni ortaya çıktı. Bu kez dijital platformu tercih eden Melisa Sözen, Netflix için çekilen ‘Biz Kimden Kaçıyorduk Anne’ isimli bir dizide rol aldı.

8 bölümden oluşan dizi, ünlü yazar Perihan Mağden’in aynı isimli kitabından uyarlandı. Sert bir hikayesi olan dizide, yakıcı ilişkiler, acı dolu sona doğru giden bir anne ile kızının hikayesi anlatılıyor.

Melisa Sözen, Kırmızı Oda’dan sonra yine dram dolu bir hayat hikayesi ile sarsmaya geliyor! Oyuncu, dizinin sürprizi bozulmasın diye çok fazla açıklama yapmaktan kaçındı. Aynı zamanda gizlilik anlaşması nedeniyle de detay veremeyeceğini vurguladı.

Sözen, “Dizi bitti, çekimler bitti. Şimdi dinleniyorum. Yeni projeleri okuyorum. Güzel geçiyor” diye konuştu. Bir anne ile kızının geçmişlerinden kaçma hikayesini yansıtacak olan dizinin, Netflix’in çok konuşulacak dizilerinden birisi olacağı şimdiden dillendiriliyor.

Çekimleri Kapadokya’da yapılan ‘Biz Kimden Kaçıyorduk Anne’ dizisinde oynamaktan çok mutlu olduğunu belirten Melisa Sözen, “Çok güzel bir dizi oldu. Çok heyecanla beklediğim bir iş. Umarım seversiniz” dedi.

Bu arada sadece dijital projeleri değerlendirmeyen oyuncu, yeni gelen teklifler içinde televizyon için çekilecek olan diziler de olduğunu belirterek, senaryoyu severse tv’ye döneceğini de müjdelemiş oldu.

Kendisini zorlayan ve göz korkutan rolleri özellikle seçtiğini de vurgulayan Melisa Sözen, dijital platformlar sayesinde daha özgün içeriklerin yaygınlaştığına da vurgu yaparak sektör açısından bunun olumlu bir gelişme olduğunu da vurguladı.

Dijital platformlar için çekilen dizilerin sürelerinin azlığını da hatırlatan Sözen, televizyondaki gibi 140 dakika yerine 40’ar dakikalık bölümlerin çekilmesi, böylece haftada 5 güne bir bölümün sıkışmaması nedeniyle daha tercih edilir olduğunun da altını çizmekte.

[ad_2]

Kaynak