Kanunsuz Topraklar’dan Alparslan Büyük Selçuklu’ya büyük transfer!


TRT 1 dizisi Alparslan Büyük Selçuklu ilk sezonunu zirvede tamamladı. Pazartesi akşamları ekrana gelen dizi neredeyse hiç reyting zirvesinden inmedi. Birinci sezon sonunda başrol oyuncusu Fahriye Evcen’in ayrılığıyla gündeme gelen diziyi, Kanunsuz Topraklar’dan bir oyuncu transfer oldu.

TRT 1’in bu sezon en başarılı yapımlarından biri olan Alparslan Büyük Selçuklu geçen pazartesi akşamı sezon finali yaptı. Sezon finaline Akça Hatun’u canlandıran Fahriye Evcen’in ayrılığı damgasını vurdu. Evcen’in ayrılığını kimse beklemediğinden bu gelişim herkesi şaşırttı.

Ancak yeni sezonda dizinin kadrosuna dikkat çekici bir ismin katıldığı açıklandı. En son Kanunsuz Topraklar dizisinde Asude karakterine hayat veren Ezgi Çelik, Alparslan Büyük Selçuklu dizisiyle anlaştı.

Ezgi Çelik’in Alparslan Büyük Selçuklu’ya katıldığını dizinin yapımcısı Emre Konuk sosyal medya hesabından duyurdu. Konuk hesabından yaptığı paylaşımda “Ezgi Çelik, İbrahim Yınal’ın karısı #ÖkeHatun rolü ile yeni sezonda Alparslan dizisinde” diye yazdı.

2009 yılında Asi isimli dizide canlandırdığı İnci karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Ezgi Çelik, bugüne kadar hem sinema hem de dizi olmak üzere birbirinden farklı rollerle hayranlarının karşısına çıktı. Şubat, Ben de Özledim, Arka Sokaklar, Dayan Yüreğim, Söz dizilerinden sonra Ezgi Çelik, Maria ile Mustafa diziyle ekrana gelmişti. Ezgi Çelik en son Fox TV dizisi Kanunsuz Topraklar’da Asude karakterini canlandırmıştı.Kaynak