Kanal D bu işi biliyor! Afili Aşk ve Baht Oyunu sonrası Seversin dizisi cuk diye oturdu!

[ad_1]

Yaz dönemi deyince Kanal D’nin projelerinin son yıllarda büyük dikkat çektiği bir gerçek… Afili Aşk isimli dizide Burcu Özberk ile Çağlar Ertuğrul ikilisi çok başarılı bir çıkış yapmıştı. Ardından geçen sezon Baht Oyunu dizisinde Cemre Baysel ile Aytaç Şaşmaz ikilisinin muhteşem çıkışını izledik… Kanal D’nin yaz dizileriyle bu şekilde öne çıkma stratejisinde yeni projesi ise Seversin oldu.

Kanal D, bu tür yaz dizilerini iyi uyum sağlayan başrol çiftlerini bularak yapıyor. Bu sefer de Seversin dizisi için bulunan isimler İlayda Alişan ile Burak Yörük oldu… Her ikisi de gençlik enerjisinin yanı sıra, sergiledikleri etkili oyunculuk performansları ile son dönemin öne çıkan isimleri oldu… Kanal D ekipleri de bu ikiliyi Seversin projesinde bir araya getirerek, çok doğru bir iş yaptı.

İlayda Alişan ile Burak Yörük ikilisinin görüntüleri sosyal medyada o kadar büyük ilgi çekti ki, Kanal D daha dizi başlamadan bu çift üzerinden etkileşim elde etmeyi başardı. Kanal D için iyi bir senaryo ile birlikte yaz dönemine damga vurabilecek bir dizi fırsatı daha çıktı.

Milliyet Blog yazarlarından Anibal Güleroğlu da Seversin dizisinin dikkat çeken yönlerini analiz etti:

“Kurgulardaki aşıkların klişesine dönen deniz kenarında birbirlerine koşma olayıyla kendilerini gösteren çiftin bir anda ters köşe eden tartışmacı tablosuyla tanıtımını yapan ‘Seversin’, bir yaz dizisinin çekim atmosferini yansıtarak rengini belli ediyor öncelikle.

Bütün sahili koşmak zorunda kaldığı için şikâyet edip Asya’dan daha çok yorulduğunu belirten Tolga ile partnerinin eğlenceli atışması dizi dünyasının gerçeklerine pencere açıyor böylece. Tolga’nın yönetmene partneriyle olan sahnelerde yaşadığı olumsuzluğu aktarması ‘Ben buna daha fazla dayanamıyorum. Şişman dedi bana’ diyerek Tolga’nın kendisiyle muhatap olmasını istemediğini söyleyen Asya’nın karşı hamlesiyle savuşturulurken hem dizinin neşeli yüzünü görüyoruz…

Hem de içeriğin bize, oyuncuların kamera önündeki hallerinin aslında çekim sonrasıyla hiç de benzeşmediğini yansıtacağına dair ipucunu yakalıyoruz… Ki, bu da izleyiciye aşkla yanıp tutuşan çift imajı çizerek fenomenlerini coşturan oyuncuların aslında birbirlerine çok farklı duygular besleyebileceği gerçeğinde yol alacak olan ‘Seversin’in bir yaz dizisinden kopup gelecek hikâyesini merakla beklememize yol açıyor.

Nihayetinde dizi dünyasının gerçeklerinin ne denli entrikacı ve eğlenceli olabileceği malum!

‘Seversin’, içeriğinde yaz dizilerine has klişeleri barındıracak olsa dahi, hayallerden gerçeklere uzanırken keyifli dakikalar yaşatma potansiyeline sahip.”

[ad_2]

Kaynak