Hazal Kaya’dan Pera Palas’ta Gece Yarısı için müjdeyi verdi!


Ekrana en son Bizim Hikaye dizisi ile gelmişti Hazal Kaya. O dizinin finaline yaklaşırken de hamile olduğunu öğrenmişti. Meslektaşı ve yönetmen-müzisyen de olan eşi Ali Atay ile oğulları Fikret Ali’nin doğumuyla mutlulukları da katlandı. Hazal Kaya, uzunca bir süre bebeğini büyüttüğü için setlerden uzak kaldı.

Aslında Kaya, araya pandemi sürecinin de girmesiyle uzun bir süre ara vermişti projelere. Bu uzun bekleyişin ardından ‘Benden Ne Olur?’ isimli sinema filmi için kamera karşısına geçti. Ardından Netflix için çekilen Pera Palas’ta Gece Yarısı isimli dizide rol aldı.

Dizi uzun bir bekleyişin ardından geçtiğimiz yıl Mart ayında dizi yayınlandı. Emre Şahin’in yönetmenliğini yaptığı dizide Hazal Kaya, Selahattin Paşalı ve Tansu Biçer ile başrolde yer aldı. Charles King’in romanından uyarlanan dizi, geçmişe yolculuk yapan gazeteci Esra’nın başından geçenleri anlatıyordu.

Dizide 1919 yılından bazı tarihi olayların da gündeme getirilmesi dikkatleri çekti. Atatürk’ün de Pera Palas’a geldiği anların canlandırıldığı sahneler, izleyenlerin olduğu kadar Hazal Kaya’nın da yüreğini kaldıran sahnelerdi. Bu büyük heyecanı bir dizi vesilesiyle yaşamış olmaktan da heyecan duyduğunu anlattı Kaya.

Türkiye’de kimi eleştiriler de alan Pera Palas’ta Gece Yarısı, Netflix’in yabancı ülkelerdeki aboneleri tarafından ise büyük bir heyecanla ve ilgiyle karşılandı. Pera Palas’a olan ilgi de giderek katlandı.

Diziyi izleyenler bir süre sonra 2. sezonun da çekileceğini öğrendi ancak net bir bilgi yoktu. Bu müjdeyi Hazal Kaya verdi! Şu sıralar bir projesi yok oyuncunun. Hayranları onu televizyon ekranında da görmek istiyor. Ancak Hazal Kaya, bu konuda bir gelişme olmadığını söylerken, Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin ikinci sezonunun çekileceği müjdesiyle de sevindirdi.

Kaya “Pera Palas hepimizin çok severek yaptığı bir işti. Çok mutluyuz sonuçlardan. Şimdi ikinci sezonu bekliyoruz. O arada bir şey yapar mıyım, henüz bilmiyorum” diye konuştu.

Son dönemde sosyal medyayı etkin olarak kullanan oyuncu, hayranlarına, sevenleri, takipçilerine sık sık paylaşımlar yapıyor. İzlediği filmlerden tavsiyeler bulunurken, günlük hayatından keyifli anları da yansıtıyor. Oğlu Fikret Ali ile fotoğrafları ise ayrı bir merakla takip ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Fikret Ali’nin uyumakta zorlandığını sosyal medyadan duyuran oyuncu, “En çok korktuğum şey gider gitmez uyanması. Şu an gayet iyi, gece uyuyor. Sabah erken saatte kalkacağımız kesin” ifadesini kullanmıştı.Kaynak